Dohráno MOL Cup

Hejnová doběhla v Nizozemsku třetí na netradiční trati 300 metrů překážek

V Nizozemsku za deště závodila Zuzana Hejnová. Česká překážkářka doběhla na exhibičních Inspiration Games třetí na nemistrovské trati 300 metrů překážek v Papendalu třetí. Obě její soupeřky měly v souboji na dálku lepší počasí. Zvítězila Američanka Georganne Molineová před švýcarskou mistryní Evropy Léou Sprungerovou, obě se na rozdíl od české atletky dostaly pod 40 sekund.

Třiatřicetiletá Hejnová je dvojnásobnou mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek. Na kratší trati drží výkonem 38,16 sekundy z roku 2013 nejlepší historický světový čas, už před mítinkem ale tušila, že se mu v prvním zahraničním startu v sezoně nepřiblíží.

Molineová, která nahradila původně nahlášenou světovou rekordmanku na překážkářské čtyřstovce Dalilah Muhammadovou, běžela třístovku v kalifornském Walnutu za 39,08 sekundy. Sprungerová byla v Curychu pomalejší o 17 setin, Hejnová dosáhla času 40,97.

Curych jako pořadatel mítinku Diamantové ligy, jejíž tradiční formát znemožnila pandemie koronaviru, byl centrem exhibiční akce. Dalšími dějišti vedle Papendalu a Walnutu byly Lisabon, švédský Karlstad, americký Bradenton a také zahradní sektor Renauda Lavillenieho ve francouzském Aubiére, kde skákal mladší bratr momentálně zraněného bývalého světového rekordmana Valentin Lavillenie.

Hejnová bojovala s časy na dálku a v dešti. Zajímavé, ale asi stačilo, pousmála se

Ten ale v souboji tyčkařů neměl ani jeden zdařený pokus, výkonem 581 cm zvítězil Američan Sam Kendricks. V téže disciplíně žen triumfovala jeho krajanka Sandi Morrisová, běh na 150 metrů vyhrála šestinásobná olympijská vítězka Allyson Felixová.

O pozdvižení se v Bradentonu na Floridě postaral sprinter Noah Lyles, kterému se časomíra na dvoustovce zastavila na čase 18,90 sekundy. I v silném protivětru by tak překonal světový rekord Usaina Bolta. Posléze se však ukázalo, že vinou omylu startéra vyběhl z bližší startovní čáry.

Výsledky exhibičního mítinku atletické Diamantové ligy - Inspiration Games v Curychu

Muži:

100 yardů: 1. De Grasse (Kan.) 9,68, 2. Vicaut (Fr.) 9,72, 3. McLeod (Jam.) 9,87.

200 m: 1. Lemaitre (Fr.) 20,65, 2. Martina (Niz.) 20,81, Lyles (USA) běžel kratší vzdálenost.

Trojskok: 1. Pichardo (Portug.) 17,40, 2. Taylor 17,27, 3. Craddock (oba USA) 17,04.

Tyč: 1. Kendricks (USA) 581, 2. Lisek (Pol.) 566, V. Lavillenie (Fr.) bez výkonu.

Ženy:

150 m: 1. Felixová (USA) 16,81, 2. Millerová-Uibová (Bah.) 17,15, 3. Kambundjiová (Švýc.) 17,28.

300 m př.: 1. Molineová (USA) 39,08, 2. Sprungerová (Švýc.) 39,25, 3. Hejnová (ČR) 40,97.

3x100 m: 1. USA (Hillová, Bartolettaová, Felixová) 32,25, 2. Švýcarsko 32,50, 3. Nizozemsko 32,94.

Tyč: 1. Morrisová (USA) 466, 2. Bengtssonová (Švéd.) 446, Stefanídiová (Řec.) bez výkonu.