Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Halový atletický šampionát v Číně je opět odložený, tentokrát až na rok 2023

Již jednou odložené halové mistrovství světa v atletice se v Číně neuskuteční ani v příštím roce. Světová atletika oznámila, že se šampionát v Nan-ťingu odsouvá až na březen 2023. Důvodem je pokračující pandemie koronaviru a nejistota, jaká bude situace v prvním čtvrtletí příštího roku.

Mondo Duplantis
zdroj: ČTK/PA autor: Ian Rutherford

Šampionát se měl konat už letos, ale stal se na konci ledna první velkou akcí zrušenou kvůli koronaviru. Nově byl naplánovaný na 19. až 21. března 2021. Kvůli krátké halové atletické sezoně byl nereálný jeho posun na pozdější datum v příštím roce, přidal se tak k dlouhé řadě mezinárodních sportovních akcí, které se v Číně na konci tohoto a začátku příštího roku neuskuteční. V nejlidnatější zemi světa platí tvrdá omezení pro zahraniční návštěvníky, všichni musejí na dva týdny do přísné karantény.

Mezinárodní federace se s pořadateli dohodla na posunu o dva roky. Před Nan-ťingem by se měl v roce 2022 uskutečnit halový světový šampionát v Bělehradě.

"Chtěli bychom, aby byl Nan-ťing pořadatelem našeho halového mistrovství světa, s ohledem na rozsáhlé plánování a přípravy, které už do této akce investovali. Proto jsme souhlasili, že uspořádají tento šampionát rok po halovém mistrovství v Bělehradě," uvedla Světová atletika.

Elitní evropské atlety tak v roce 2023 čeká podobný dvojboj, jaký měli absolvovat příští rok. Na začátek března 2023 je totiž už naplánované halové mistrovství Evropy v Istanbulu. V roce 2021 by se HME mělo uskutečnit od 5. do 7. března v Toruni.

Je nám líto, video expirovalo.
Odložení HMS může ovlivnit olympijské šance, míní Netscher
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články