Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Portugalec ho obstřeloval, sám se pral s technikou. Za medaili jsem moc rád, smál se Staněk

Tato sezona zatím přinesla tolik peripetií, že před finále halového evropského šampionátu nebyla medaile ani zdaleka samozřejmostí. Tomáš Staněk se však v Glasgow se situací popasoval výtečně a pro českou výpravu získal první bronz. Český koulař si jej hodně cení, další "bramborovou" medaili už domů vézt nechtěl.

Tomáš Staněk
zdroj: Reuters

Bronz před soupeřem z Portugalska uhájil o 28 centimetrů. "Věděl jsem, že to obstřeluje, ale že je přece jenom ode mě ještě třicet centimetrů a to není úplně málo. Když je na vás tlak, že ještě z osobáku musíte přidat třicet centimetrů, tak je to takové vypjaté. Ale modlil jsem se, aby z toho nebyla brambora," oddechl si Staněk.

Na ploše se z medaile radoval opožděně. Tak moc se soustředil, že si po šestém pokusu myslel, že má k dispozici ještě jeden vrh. Šel se poradit s trenérem Janem Tylčem a dozvěděl se, že už má cenný kov v kapse. "Byl jsem moc rád, že mám medaili. Po Berlíně beru všechno kromě 'brambor'," usmíval se čerstvý medailista.

"Na druhou stranu mě hrozně štvaly pokusy, které jsem vyloženě zkazil. Ani jeden pokus se mi technicky nepovedl. Jenom ten, co mi vynesl medaili, byl takový podobný jako v kvalifikaci," komentoval svůj výkon. Z dopolední kvalifikace totiž sice postoupil prvním pokusem, přesto mu nějaké síly vzala.

Je nám líto, video expirovalo.
Bronzový pokus a ohlasy Tomáše Staňka

Před večerním finále se musel znovu rozcvičovat. "Ke konci jsem se cítil bez šťávy. Bylo to spíš tím, že jsem házel špatně, to bere hrozně sil. Nejde to samo, není to v tahu. To mě vytrápilo. Připravený jsem byl na víc pokusů, ale musel bych je házet trochu líp," řekl český rekordman.

Polák Michal Haratyk soutěž rozhodl hned prvním pokusem dlouhým 21,65 metru. "Vyfoukl mi to. Tohle jsem měl v plánu udělat já v prvním pokusu," komentoval to Staněk, pro kterého bylo ME teprve druhým halovým závodem sezony.

Za deset dní vyrazí na soustředění do tepla, aby se připravil na léto. Tentokrát to nebude do JAR, na kterou po loňském zranění definitivně zanevřel. "Podařilo se nám dostat do našeho oblíbeného Turecka, takže tam pojedeme na dvacet dní," plánoval. Po pobytu doma pak poletí ještě na dva týdny na Kanárské ostrovy, Diamantová liga ho čeká 3. května v Dauhá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články