Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Maslák další titul na halovém ME nezíská. Do Glasgow ho nepustí viróza

Čtvrté zlato z halového mistrovství Evropy nepřijde. Čtvrtkař Pavel Maslák se v Glasgow na šampionátu starého kontinentu, kde měl znovu patřit k favoritům na titul, nepředstaví, jelikož nadále bojuje s přetrvávající virózou. Přímé přenosy z HME sledujte od pátku na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Pavel Maslák
zdroj: Letní olympijské hry autor: Sznapka Petr

Maslák účast v Glasgow definitivně vzdal dnes ráno. "Čekal jsem do poslední chvíle, jestli pojedu, nebo ne. Nechtěl jsem to vzdávat, ale bohužel zdraví mi to nedovolilo, tak jsem to vzdal," řekl.

Před týdnem v Düsseldorfu ještě skončil druhý na mítinku World Indoor Tour, ale pak ho začalo bolet v krku a jeho zdravotní stav se zhoršil. "Ještě jsem nějak odtrénoval jeden nebo dva tréninky, ale v sobotu už mě to úplně dorazilo. Po tréninku jsem měl teploty. Od soboty jsem nedělal vůbec nic, jenom včera jsem šel zkusit nějaké rovinky, abych věděl, jak na to tělo reaguje, a měl jsem zase zvýšenou teplotu po tréninku," popsal.

Považuje proto za nereálné, že by v pátek v Glasgow zvládl v jeden den rozběh i semifinále. "Je to náročná čtvrtka, takže myslím, že bych měl večer zase teploty," doplnil český rekordman.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští atleti odletěli do Glasgow bez Masláka. Staněk se po zranění cítí dobře

Osmadvacetiletý Maslák vyhrál běh na 400 metrů na třech posledních evropských halových šampionátech: triumfoval v Göteborgu 2013, Praze 2015 i předloni v Bělehradu. V hale je rovněž trojnásobným mistrem světa.

Mezi favority měl patřit také v Glasgow, z přihlášených závodníků mu díky času 46,19 sekundy z mítinku v Toruni patřilo třetí místo. Rychlejší letos byli pouze Nor Karsten Warholm (45,56) a Slovinec Luka Janežič (46,13).

Při Maslákově absenci budou Česko na HME na 400 metrů reprezentovat jen Jan Tesař a Vít Müller. Limit pro účast v Glasgow splnil ještě Patrik Šorm, ale ten už se startem na halovém šampionátu nepočítal a jako náhradník se k týmu nepřipojí.

Maslák zřejmě vynechá i vrchol sezony pod širým nebem. Světový šampionát v Dauhá se totiž koná v nezvykle pozdním termínu na přelomu září a října. "Máme v plánu ten svět vynechat, abych se mohl připravit na halu a pak na olympiádu," řekl.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články