Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Andorra

Konečně jsem hrál piškvorky na druhou stranu a jel kolečka, chválil si po kvalifikaci Juška

Na začátku sezony se trápil a na postup na halové mistrovství Evropy se pořádně nadřel. V samotném Glasgow to ale ze strany Radka Jušky už byla jiná písnička a boj o finále byl ze strany českého dálkaře o poznání klidnější. Halový vicemistr Evropy z roku 2015 šel v kvalifikaci na jistotu, na rozdíl od řady předchozích soutěží měl všechny tři pokusy platné a za 777 centimetrů postoupil z pátého místa.

Radek Juška na ME v Berlíně
zdroj: DPA autor: Michael Kappeler

Ani si nedokázal vybavit, kdy měl naposledy tři platné pokusy. "V hlavě jsem měl v poslední době jen kříže, konečně jsem začal hrát piškvorky na druhou stranu. A hraju kolečka," poznamenal s úsměvem.

V aktuální halové sezoně se Juška trápil. Do Glasgow se kvalifikoval až na poslední chvíli, když na halovém mistrovství republiky v Ostravě splnil limit jediným vydařeným pokusem 788 centimetrů.

V kvalifikaci se cítil o dost lépe. "Na mistrovství republiky byly pokusy daleko náročnější, bylo v nich víc energie než tady. Tady to bylo na půl plynu. A vyplatilo se to," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Juškův postupový skok do finále a reakce

Před republikou prožil v Ostravě hrůzostrašné Czech Indoor Gala, kde měl šest neplatných pokusů. Proto si hlavně hlídal rozběh, změnil především jeho začátek. "Zbrklý začátek jsem dřív chodil. Teď to jdeme odlehčeně, abych se líp dostal do pozice a stupňoval tempo. Tím to bude," pochvaloval si po třech povedených pokusech.

Na postup by mu stačilo i 761 a 776, které skočil v prvních dvou sériích. Ze závodníků s platným pokusem vypadl jen domácí Feron Sayers, který skočil 757 cm. Další tři dálkaři neměli ani jeden platný pokus a obhájce titulu Izmir Smajlaj z Albánie se na poslední chvíli odhlásil kvůli zranění stehenního svalu. "Od začátku jsem si myslel, že na postup bude stačit okolo 770 až 775, což nakonec docela vyšlo. Bylo to snazší," řekl Juška.

Finále bude podle Jušky úplně jiná soutěž. "Může se stát cokoliv, někdo se blbě vyspí, třikrát přešlápne, někomu to uletí jako mně v roce 2015," přemítal. Plánuje podobný přístup jako dnes. "Půjdu do něj s tím stejným co na kvaldu, s čistou hlavou a trefit dobrý první pokus. Mám šest pokusů, pak půjdu naplno," plánoval.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články