Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hrubá zvládla sezonní maximum a chtěla i víc. Šesté místo je ale super, prohlásila

Výškařka Michaela Hrubá měla radost, že si na halovém mistrovství Evropy v Glasgow vylepšila sezonní maximum na 194 centimetrů. Věřila si i o tři centimetry výš, ale laťka položená na 197 cm ani jednou při jejích pokusech na stojanech nevydržela.

Michaela Hrubá
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

Jednadvacetiletá Hrubá se na jeden centimetr přiblížila tři roky starému halovému osobnímu rekordu. "Určitě budeme spokojení, na tohle jsme se připravovali. Jak už jsem říkala po kvalifikaci, tak všechno vyšlo tak, jak mělo, a i to šesté místo je super," pochvalovala si po závodě.

Dosud letos skočila maximálně 191 centimetrů, což se jí podařilo hned napoprvé. Tam byl klíč k jejímu úspěchu. "Na těch 191, které jsem skočila na první pokus, jsem chytla rytmus a věděla jsem, že na to mám, že je to o takový kousek. Prostě jsem na to naběhla, odrazila jsem se a ono to tam zůstalo, byla jsem fakt ráda," komentovala úspěšný pokus.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy Michaely Hrubé po výškařském finále

Věřila si i na další postupné výšce, což bylo 197. "Věděla jsem, že na to mám. Bohužel to tam nezůstalo. Tak zas máme na příště co dohánět," poznamenala.

V červenci chce zabojovat o medaili na evropském šampionátu do 23 let. Pak se bude chystat na mistrovství světa, které je v netradičně pozdním termínu na přelomu září a října. "Budeme to muset nějak vymyslet, aby forma vydržela," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články