Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Götzis: Šebrleho cestu na olympiádu zatím bortí zdraví

Götzis (Rakousko) - Pokus desetibojaře Romana Šebrleho o splnění nominačních kritérií pro start na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončí v Götzisu neúspěchem. Světový rekordman nedokončil poslední disciplínu úvodního dne čtyřstovku, závod "zabalil" zhruba v polovině trati a podle šéftrenéra české reprezentace Tomáše Dvořáka bude v soutěži pokračovat v neděli už jen tréninkově. O limity se chce Šebrle pokusit za dva týdny na domácím mítinku v Kladně.

Roman Šebrle
zdroj: Isifa/Sipa Press

Lépe si vede v soutěži Adam Sebastian Helcelet, který je v polovině desetiboje třetí součtem 4 252 bodů. Dvacetiletý atlet Dukly Praha svého o generaci staršího kolegu předčil ve všech čtyřech disciplínách a norma pro ME (7 800 bodů) by mu neměla uniknout. V jeho moci je i splnění přinejmenším mírnějšího olympijského limitu B (7 950). Jeho osobní rekord má hodnotu 7 969 bodů.

Lepší než Helcelet jsou zatím jen Němec Rico Freimuth o jediný bod a vedoucí Belgičan Hans van Alphen (4 334). Sedmiboji vládne po čtyřech disciplínách britská favoritka Jessica Ennisová součtem 4 113 bodů. Eliška Klučinová je 19. (3 586) a Kateřina Cachová 26.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy