Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Generálka na OH - Špotáková skončila v Londýně druhá

Londýn - Oštěpařka Barbora Špotáková skončila na mítinku Diamantové ligy v Londýně při posledním startu před olympijskými hrami druhá výkonem 64,19 metru. Vyhrála domácí Goldie Sayersová, která hned prvním pokusem hodila britský rekord 66,17 metru. Špotáková, která bude v Londýně obhajovat olympijské zlato z her v Pekingu, vede s deseti body průběžné hodnocení disciplíny v prestižním seriálu.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Jsem vcelku spokojená. Získala jsem dobré dva body do Diamantové ligy, ale hlavně jsem zůstala zdravá," uvedla česká oštěpařka. Na start šla světová rekordmanka z plného tréninku a nevěděla, co čekat. "Ale myslím si, že jde všechno správným směrem a zářit nějakým super výkonem před olympiádou by nikterak dobré nebylo. Jen se ještě musím zaměřit na achilovky, které mě dneska bolely," prohlásila Špotáková.

V závodu na 200 metrů zaběhl Francouz Christophe Lemaitre třetí nejrychlejší čas letošní sezony 19,91 sekundy a o čtyři setiny porazil Churandyho Martinu z Nizozemska. Rychlejší než Lemaitre byli letos pouze Jamajčané Yohan Blake (19,80) a Usain Bolt (19,83).

Mítink, který provázelo deštivé počasí, přinesl dvě překvapení. V závodu žen na 100 metrů sice Jamajčanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová v rozběhu předvedla se zvolněním v závěru čas 10,93 sekundy, ale finále vypustila. Nečekaně vyhrála Blessing Okagbareová z Nigérie (11,01), která porazila i Američanku Carmelitu Jeterovou.

Na stovce překážek prohrála letos famózní Australanka Sally Pearsonová, která o dvě setiny podlehla Američance Kellie Wellsové (12,57). Kvůli problémům se zády odřekl start bývalý mistr světa v trojskoku a stříbrný olympijský medailista z Pekingu Phillips Idowu. Brit se sice pokusil rozcvičit, ale dvacet minut před zahájením soutěže odstoupil.

Je nám líto, video expirovalo.
Samsung Diamond League 2012 Londýn
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy