Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Gatlin potvrdil formu, zaběhl pátou nejrychlejší dvoustovku historie

Eugene (USA) – Zatímco jeho hlavní konkurent Usain Bolt stále hledá ztracenou formu, Justin Gatlin před blížícím se mistrovstvím světa znovu potvrdil, že ta jeho je velice dobrá. Na americkém šampionátu v Eugune ovládl závod na 200 metrů časem 19,57 sekundy, kterým se zařadil na páté místo historických tabulek. Atlet, jehož kariéru v minulosti poznamenal čtyřletý dopingový trest, tak letos s převahou vládne oběma sprinterským tratím.

Slavící Justin Gatlin
zdroj: ČTK/AP/ autor: Don Ryan

Na dvoustovce nyní patří třiatřicetiletému Gatlinovi dokonce čtyři nejlepší časy roku, v Eugene běžel i v rozběhu a v semifinále pod 20 sekund. V nedělním finále si vylepšil osobní rekord o 11 setin. "Chtěl jsem se nějak připomenout a opravdu se to povedlo. Byla to technicky nejvydařenější dvoustovka, jakou jsem kdy běžel," řekl.

Na obou sprinterských tratích by se měl na srpnovém mistrovství světa v Pekingu utkat o zlato se světovým rekordmanem Usainem Boltem, který na jamajském šampionátu nestartoval. Dvoustovku v Kingstonu vyhrál v silném protivětru Nickel Ashmeade za 20,36.

Svůj nejlepší tyčkařský výkon sezony posunula na 482 cm olympijská vítězka Jennifer Suhrová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy