Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Galavečer IAAF k vyhlášení atletů roku kvůli vyšetřování Diacka nebude

Monte Carlo - Mezinárodní atletická federace IAAF zrušila kvůli vyšetřování bývalého prezidenta Laminea Diacka tradiční galavečer s vyhlášením atletů roku. Podle listu L'Équipe o tom rozhodl Diackův nástupce, nový šéf světové atletiky Sebastian Coe.

Bývalý šéf IAAF Lamine Diack
zdroj: ČTK/AP/ autor: Matt Dunham

Slavnostní večer "World Athletics Awards Gala" se měl v Monaku uskutečnit 28. listopadu a mezi dosud zveřejněnými nominovanými sportovci je i mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Galavečer se koná pravidelně od roku 1988 a jeho pořadatelem je charitativní organizace International Athletics Foundation, jejímž je Diack dosud prezidentem.

Čestným předsedou je monacký kníže Albert II. Dvaaosmdesátiletý Diack, který stál v čele IAAF od roku 1999 do letoška, je vyšetřován kvůli podezření z korupce a praní špinavých peněz. Senegalský funkcionář čelí obvinění, že za milionové částky kryl dopingové případy.

Podle francouzských médií kauza souvisí s chystaným pondělním zveřejněním zprávy Mezinárodní antidopingové agentury WADA o vyšetřování systematického dopingu v ruské atletice.

Kvůli účasti na krytí dopingových prohřešků ruské vytrvalkyně Lilije Šobuchovové byl obviněn i Diackův syn Papa Massata Diack, jenž v otcově éře v IAAF působil jako marketingový poradce. Etická komise IAAF ho podezřívá z porušení několika bodů kodexu. Spolu s ním komise obvinila i bývalého předsedu ruského atletického svazu Valentina Balachničeva, někdejšího trenéra ruských vytrvalců a chodců Alexeje Melnikova a Gabriela Dollea, bývalého ředitele antidopingového oddělení IAAF.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvůli Diackově korupční aféře zrušila IAAF galavečer
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy