Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Fraserová-Pryceová zaběhla na stovce druhý čas historie

Sprinterka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová je na trati 100 m historicky druhou nejrychlejší ženou. Jamajská hvězda zvítězila na mítinku v Kingstonu časem 10,63 sekundy. Ke světovému rekordu legendární Američanky Florence Griffithové-Joynerové z roku 1988 jí chybělo 14 setin sekundy.

Slavící Shelly-Ann Fraserová-Pryceová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: JOEL MARKLUND

Dvojnásobná olympijská vítězka na stovce z Pekingu a Londýna si dokázala výrazně vylepšit osobní maximum v 34 letech. Fraserová-Pryceová, která se vrátila k atletice po mateřské pauze, měla na kontě dosud nejlepší výkon 10,70 z roku 2016.

Díky dnešnímu času se pouze 152 centimetrů vysoká atletka dostala v historických tabulkách před Američanky Carmelitu Jeterovou a Marion Jonesovou. Odpoutala se také od Elaine Thompsonové-Herahové, s níž se dělila o jamajský rekord.

S povolenou podporou větru 1,3 m/s proběhla Fraserová-Pryceová cílem s velkým náskokem před druhou Natashou Morrisonovou (10,95). "Abych byla upřímná, žádný velký čas jsem dneska neměla v plánu. Díky bohu, že se mi nic nestalo. Běžela jsem bez tlaku a uvolněně. Chtěla jsem si jenom dát ještě jeden závod před domácím šampionátem. Teď se můžu soustředit na to, abych se dostala do týmu pro Tokio," uvedla.

Mistrovství Jamajky se koná 24. až 27. června a účast na olympiádě si zajistí pouze medailisté.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy