Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Finišmanka vítězné štafety z Her Commonwealthu měla pozitivní dopingový test

Finišmanka vítězné nigerijské štafety na 4 x 100 metrů z Her Commonwealthu Nzubechi Grace Nwokochaová měla pozitivní dopingový test. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) informovala, že v těle jednadvacetileté sprinterky odhalila ostarin a ligandrol. Ostarin je anabolický steroid a ligandrol je zakázaný přípravek pro růst svalové hmoty a zvýšení výkonnosti.

Grace Nwokochaová
zdroj: Reuters autor: John Sibley

Pokud se vina mladé sprinterky prokáže, hrozí jí až čtyřletý zákaz činnosti. Nigérie by také mohla přijít o zlatou medaili ve štafetě z Her Commonwealthu, na níž se vedle Nwokochaové podílely Tobi Amusanová, Favour Ofiliová a Rosemary Chukwumaová.

Na nejvyšší stupínek by se posunuly Angličanky, stříbro by získala Jamajka a třetí by skončily Australanky.

Nwokochaová před štafetovým triumfem obsadila v Birminghamu na Hrách Britského společenství páté místo ve finále stovky.

Na loňských olympijských hrách i letošním mistrovství světa postoupila do semifinále závodů na 100 i 200 metrů. Pokud by dostala čtyřletý distanc, přišla by o olympijské hry v Paříži i světové šampionáty 2023 a 2025.

Aktuálně si odpykává jedenáctiletý trest za doping a odmítnutí spolupráce při vyšetřování slavnější nigerijská sprinterka Blessing Okagbareová.

Kvůli jejímu prohřešku, který se týkal i kvalifikačního závodu, nesměla štafeta nigerijských sprinterek startovat na letošním mistrovství světa.

Několik nigerijských atletů přišlo o účast na loňské olympiádě kvůli tomu, že před Hrami neabsolvovali doma dostatek kontrol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články