Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Dvořák skončil v pozici atletického šéftrenéra svazu po deseti letech. Vystřídal ho Netscher

Novým šéftrenérem Českého atletického svazu se stal Jan Netscher po avizovaném odstoupení Tomáše Dvořáka, který byl ve funkci deset let. Netscher, který Dvořáka vystřídá v září, je bývalým tyčkařem a také například kondičním trenérem mládežnické fotbalové reprezentace.

Zleva Jan Netscher, Libor Varhaník a Tomáš Dvořák
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Třiačtyřicetiletý Netscher byl v 90. letech reprezentantem ve skoku o tyči, dvakrát překonal halový český rekord. Pak připravoval mimo jiné fotbalisty Slavie, mládežnickou fotbalovou reprezentaci a naposledy fotbalisty Příbrami.

"Pozice šéftrenéra pro mě bude velkou profesní výzvou. V atletice jsem se pohyboval dlouhá léta v jiné roli a domnívám se, že mám zkušenosti, které mohu na této pozici využít," uvedl.

I když se funkce naplno ujme až 16. září, už nyní bude jako zaměstnanec svazu od Dvořáka přebírat agendu. Odcházející šéftrenér si chce odpočinout. "Jsem rád, že jsem měl příležitost deset let atletickou reprezentaci vést a těší mě úspěchy, kterých za tu dobu čeští atleti dosáhli. Sám jsem se mnohému naučil a nabral zkušenosti v jiné roli, než jakou jsem v atletice měl předtím. Deset let je dlouhá doba, jsem unaven," řekl.

Netscher se bude podílet už na přípravě reprezentace na mistrovství Evropy družstev, které se uskuteční od 9. do 11. srpna v Bydhošti. Pak se zaměří na podzimní mistrovství světa v Dauhá. Ve spolupráci s resortními středisky a trenéry bude hledat optimální financování přípravy atletů. Plánuje také fungovat více v terénu, účastnit se tréninkových kempů společně s trenéry a atlety.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy