Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Drahotová překonala český rekord v chůzi na 20 km

Murcía (Španělsko) - Po devíti měsících Anežka Drahotová znovu vylepšila český rekord v chůzi na 20 kilometrů. Na Evropském poháru v Murcíi obsadila čtvrté místo časem 1:26:53 hodiny a ubrala minutu a 15 sekund ze svého dosavadního maxima z loňského mistrovství Evropy v Curychu, kde vybojovala bronzovou medaili.

Anežka Drahotová
zdroj: ČTK autor: Alföldi Tibor

Devatenáctiletá závodnice, která se prosazuje i v běhu a v cyklistice, zaostala o 38 sekund za vítěznou Ruskou Elmirou Alembekovovou. Ta vytvořila nový rekord Evropského poháru. Druhá byla Italka Eleonora Giorgiová a třetí skončila další Ruska Světlana Vasiljevová, na kterou Drahotová ztratila 22 sekund.

"Byl to rozhodně jeden z nejnáročnějších závodů. Nečekala jsem tak rychlý čas. První polovina byla výrazně pomalejší, ale už na nějakém devátém kilometru za to "vzaly" Rusky a já jsem se prakticky jen snažila akceptovat tempo," uvedla na svazovém webu Drahotová. "Bohužel mi asi na sedmnáctém kilometru lehce poodskočily a manko jsem už nestáhla. I tak jsem ale velmi spokojená," hodnotila.

Drahotová byla překvapená, že rekord vylepšila po tak krátké době. "Útok na rekord nikdy neplánuji, vše záleží na tom, jak se odvíjí závod. Svůj čas bych samozřejmě ještě chtěla zlepšit. Uvidíme, jestli to bude ještě letos," řekla.

Upozornila, že její čas je skutečně kvalitní. "A je to dobrá známka pro příští rok. Tuším, že v Pekingu to bude opět těžké," připomněla srpnové mistrovství světa. "Ale na ME do 23 let bych ráda získala medaili," plánovala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy