Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Do reprezentační štafety se vrací Malíková, čtyři české týmy poběží na World Relays

Čtvrtkařka Barbora Malíková se může téměř po třech letech vrátit do reprezentační štafety. Je v týmu pro květnový atletický mítink World Relays, který bude hlavní kvalifikací pro olympijské hry v Paříži. Nominaci na akci, která se uskuteční 4. a 5. května na Bahamách, schválil Český atletický svaz.

Barbora Malíková
zdroj: Instagram/@barbora_malikova

Česko obsazuje čtyři z pěti vypsaných štafet. Ženy poběží 4 x 400 metrů a některé z nich také smíšenou štafetu, která má po loňském bronzu z mistrovství světa největší šance. Dvaadvacetiletá Malíková je společně s Ladou Vondrovou, Terezou Petržilkovou a Glorií Lurdes Manuel v nominaci na oba závody.

Dorostenecká mistryně světa z roku 2017 Malíková byla v reprezentační štafetě naposledy v letní sezoně 2021. Po olympijských hrách v Tokiu zamířila za studiem do Spojených států amerických. Následující letní sezonu musela předčasně ukončit kvůli problémům s achilovkami, které ji trápily dlouhodobě. Loni získala bronz na univerziádě a letos si vylepšila halový osobní rekord na 400 metrů na 52,56 sekundy. To jí zajistilo v barvách Virginia Tech University vítězství na šampionátu konference pobřeží Atlantiku.

Vysloužila si tím i místo v týmu pro World Relays. V něm naopak chybí účastnice nedávného halového mistrovství světa Terezie Táborská, která nemůže startovat kvůli studijním povinnostem.

Vedle čtvrtkařek a smíšené štafety nasadí Česko na World Relays štafety mužů na 4 x 100 i 4 x 400 metrů. Pro olympijskou kvalifikaci bude tento mítink zásadní. Letenku do Paříže si zajistí čtrnáct nejlepších týmů v každém závodě. Pro nejrychlejší nekvalifikované štafety sezony už pak budou zbývat jen dvě místa.

Český tým se bude společně připravovat na Floridě, odkud se pak přesune do Nassau na Bahamy. Do Karibiku se World Relays vrátí po sedmi letech. V Nassau se uskutečnily první tři ročníky elitního mítinku pod hlavičkou Světové atletiky v období 2014 až 2017. V roce 2019 hostila akci japonská Jokohama. Zatím poslední ročník se uskutečnil v roce 2021 v polském Chorzówě.

Nominace Česka na mítink World Relays:

Muži:

4 x 100 m: Stanislav Jíra, Jan Jirka, Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Zdeněk Stromšík, Jan Veleba.

4 x 400 m: Michal Desenský, Matěj Krsek, Pavel Maslák, Vít Müller, Patrik Šorm, Jan Tesař.

Ženy:

4 x 400 m: Nikola Bendová, Barbora Malíková, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Marcela Pírková, Lada Vondrová.

Mix:

4 x 400 m: Malíková, Manuel, Petržilková, Vondrová, Krsek, Maslák, Müller, Šorm.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články