Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Plavání

Do patnácti hrála jen fotbal. Teď Vondrová sní o tom, že zaběhne čtvrtku pod 51 sekund

Její atletická kariéra jde rychle nahoru. Dvacetiletá atletka Lada Vondrová se chystá na mistrovství republiky a její výkonnost stále roste. I letos si vylepšila osobní rekord a na šampionátu chce čas pod 51 sekund. To se letos zatím na čtyřstovce povedlo jen Millerové-Uibové z Baham.

Lada Vondrová
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Přitom ještě před pěti roky hrála Vondrová jen fotbal a běháním si až do patnácti let jen zlepšovala fyzičku. "Fotbal jsem měla ráda, ale určitě bych s ním neobjela půlku světa a nepoznala bych tolik lidí," vysvětlila druhá v běhu na 400 metrů z evropského šampionátu atletů do třiadvaceti let.

Od konce května už má za sebou dvacet startů na tratích od sta do osmi set metrů  většinu z nich vítězných. "Na tréninku se neumím tolik vyždímat jako na závodech, takže pro mne je to nejlepší trénink," vysvětluje nadějná atletka.

Pro svěřenkyni trenéra Jóna je stále hlavní disciplínou čtyřstovka, na níž se oproti loňsku zlepšila o 36 setin až na čtvrtý čas letošních světových tabulek 51,35. A v Plzni na republikovém šampionátu chce ještě víc.

"Můj sen je zaběhnout čtvrtku pod 51," svěřila se Vondrová. "To je přece jen docela šílený, protože před půl rokem bych na to ani nepomyslela a teď je to docela blízko, takže uvidíme," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondrová nosí v hlavě útok na 51 sekund

Hlavní zprávy