Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Do Ostravy přijede Gatlin a plánuje předvést velkou show

Zlatá tretra hlásí nové hvězdné přírůstky. Na oválu ve Vítkovicích se představí úřadující mistr světa na stovce Justin Gatlin. Na dvoustovce pak poběží rovněž úřadující šampion z Londýna Ramil Gulijev. Letošní 57. ročník největšího domácího atletického závodu se v Ostravě uskuteční 13. června. Přímý přenos nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Nový mistr světa Justin Gatlin
zdroj: Reuters

Gatlin bude na Tretře startovat už potřetí, v šestatřiceti letech do Ostravy přijede stále ve výborné formě jako vítěz loňského mistrovství světa. Při svém dřívějším startu na stovce zaběhl čas 9,86, ale s výkony pod deset sekund bude mít na severní Moravě v poli soupeřů další protivníky: Francouze Christophea Lemaitreho, Bena Meitého z Pobřeží slonoviny, Brita Adama Gemiliho a Jihoafričana Akaniho Simbineho.

"Těším se na návrat do Ostravy. Mám svůj plán na tento rok a jeho součástí je nabídnout vašim skvělým divákům velkou show," uvedl Gatlin. Rodák z Brooklynu už v roce 2004 vyhrál stovku na olympijských hrách v Aténách, dva roky nato měl však pozitivní dopingový nález a čtyři roky nesměl závodit, přičemž přišel i o světový rekord 9,77.

Na Zlaté tretře se představí i hvězdný Američan Gatlin

Také Gulijev, ázerbájdžánský sprinter reprezentující Turecko, na loňském šampionátu v Londýně vybojoval zlato a rozšířil výčet aktuálních mistrů světa ve startovních listinách Zlaté tretry na jedenáct. "Moje úloha je jasná: vyhrát a zaběhnout pod 20 sekund," vzkázal Gulijev, proti kterému na trati poběží letošní lídr tabulek Clarence Munyai (19,69) nebo jeho jihoafrický krajan Anaso Jobodwana.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy