Je nám líto, video expirovalo.

Do olympijské sezony s novým trenérem. Ogrodníkovou povede Železný

Po zklamání na mistrovství světa a před blížícími se olympijskými hrami se Nikola Ogrodníková rozhodla k radikální změně. Česká oštěpařka se nově bude připravovat ve skupině světového rekordmana Jana Železného. Dosud ji stejně jako Barboru Špotákovou trénoval Rudolf Černý. Na přípravě Ogrodníkové se podílel i její přítel Vítězslav Veselý, který bude pokračovat v závodní kariéře a bude trénovat samostatně.

Nikola Ogrodníková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Nariman El-Mofty

Ogrodníková přesun avizovala na sociálních sítích zveřejněním společné fotografie s novými tréninkovými kolegyněmi Irenou Šedivou a Nikol Tabačkovou. "Oficiálně nová členka Železného skupiny pro příští sezonu, takže nejdřív máme teambuilding s holkama," napsala ke snímku z dovolené. Informaci o změně trenéra potvrdila Ivana Roháčková z Dukly, kam Ogrodníková patří.

Devětadvacetiletá Ogrodníková po loňském průlomu do světové špičky a stříbru na mistrovství Evropy letos zažila sezonu plnou zvratů. V jejím úvodu si česká Atletka roku 2018 vylepšila osobní rekord na 67,40 metru, ale pak i vinou problémů se zády předváděla nevyrovnané výkony. Nevydařila se jí Zlatá tretra, ale skončila třetí ve finále Diamantové ligy. Na mistrovství světa stejně jako Špotáková a Šedivá postoupila do finále, kde ale nepřehodila ani šedesát metrů a skončila jedenáctá.

Trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Železný tak má ve skupině další dívčí posilu. Vedle toho trénuje i elitní české oštěpaře v čele s Jakubem Vadlejchem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy