Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Diskař Alekna zářil. V Ramoně překonal nejstarší mužský světový rekord

Litevský diskař Mykolas Alekna překonal nejstarší mužský atletický světový rekord. Na nedělním vrhačském mítinku v Ramoně hodil jednadvacetiletý úřadující mistr Evropy 74,35 metru a o 27 centimetrů vylepšil výkon Jürgena Schulta z někdejší NDR z roku 1986.

Nový světový rekordman dokázal něco, co se nepodařilo v úspěšné kariéře jeho otci Virgilijovi, dvojnásobnému olympijskému vítězi i mistru světa. Jeho maximem je výkon 73,88 z roku 2000 a patří mu s ním nyní nově "až" třetí místo v historických tabulkách.

Mykolas Alekna, jehož osobní rekord měl od začátku dubna hodnotu 71,39, na mítinku Oklahoma Throws Series přehodil v každém ze šesti pokusů sedmdesátimetrovou hranici. Hned prvním hodem se jako pátý muž v historii dostal za 72 metrů (72,21), ve třetím kole přidal 72,89 a nejdál poslal dvoukilové náčiní v páté sérii.

O historický zápis se postaral den poté, co Kubánka Yaimé Pérezová na stejné akci jako první diskařka od roku 1989 přehodila hranici 73 metrů. Výkonem 73,09 se světová šampionka z roku 2019 zařadila na deváté místo ve světových tabulkách všech dob.

Připomeňte si také Aleknův hod na MS 2022:

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězný hod na 69,78 m Mykolase Alekny v diskařské soutěži
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články