Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

V Šanghaji vkročí do sezony Diamantové ligy hvězdná diskařka Perkovičová

Šanghaj - Na atletické Diamantové lize v Šanghaji se poprvé v sezoně představí její pětinásobná vítězka v hodu diskem Sandra Perkovičová. Dvojnásobná olympijská šampionka si vyzkouší novinku, kdy se bude v diskařském sektoru konat souběžně ženská i mužská soutěž. Pokusy se budou střídat, takže diskařky zblízka uvidí duel olympijského vítěze Christopha Hartinga z Německa s úřadujícím mistrem světa Piotrem Malachowským z Polska. Češi budou tentokrát na mítinku chybět. Přímý přenos odvysílá web ctsport.cz exkluzivně od 13:00.

Sandra Perkovičová
zdroj: ČTK/AP autor: David J. Phillip

Šestadvacetiletá Chorvatka může vyhrát Diamantovou ligu pošesté za sebou. Vzhledem ke změně formátu bude bojovat pouze o body pro kvalifikaci na finálový mítink, kde se rozhodne.

"Netrpělivě čekám na start sezony. Každý mítink Diamantové ligy je soubojem titánů," uvedla Perkovičová. Letošní struktura závodů je podle ní velmi zajímavá. "Ale nepříjemné překvapení bylo, když jsem zjistila, že se počet mítinků ve vrhačských disciplínách snížil ze sedmi na pět," doplnila.

Nejlepší diskařka posledních let s osobním rekordem 71,08 metru prokázala dobrou formu letos v únoru, kdy poslala své náčiní 23 centimetrů za sedmdesátimetrovou hranici. Jejími největšími soupeřkami by měly být další medailistky z OH v Riu de Janeiro Melina Robertová-Michonová z Francie a Kubánka Denia Caballerová.

Připomeňte si první letošní mítink Diamantové ligy v Dauhá:

Je nám líto, video expirovalo.
To nejlepší z Dauhá: Röhlerův velehod, Maslákův a Holušův vstup do sezony

První start v Diamantové lize čeká také jediného sedminásobného vítěze seriálu a světového rekordmana ve skoku o tyči Renauda Lavillenieho, který kvůli zranění levého stehna předčasně ukončil halovou sezonu. Třicetiletého Francouze vyzvou olympijský šampion Thiago Braz, který na domácí půdě v Riu překonal šestimetrovou hranici, a úřadující mistr světa Kanaďan Shawn Barber.

V Šanghaji se představí tucet olympijských vítězů z Ria. Po mítinku v Dauhá se znovu utkají nejlepší výškaři. Na vítězství z úvodního mítinku Diamantové ligy bude chtít navázat Katařan Mutaz Issa Baršim. Nebude chybět ani olympijský šampion Derek Drouin z Kanady.

Čtvrtka překážek uvidí duel Portoričana Javiera Culsona s Američanem Kerronem Clementem, kteří sváděli těsné souboje v loňské sezoně. Na olympiádě a v Diamantové lize loni nakonec triumfoval Clement.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy