Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Další galapředstavení v tyčce? V Dauhá nechybí rekordman Duplantis

Vrcholí nadmíru nezvyklý ročník atletické Diamantové ligy. Závěrečného ze série jednorázových mítinků se nezúčastní žádný český atlet. Největší hvězdou bude tyčkařský světový rekordman Armand Duplantis. Podaří se mu ještě vylepšit vlastní světový rekord? Přímý přenos vysílá web ctsport.cz od 18:00.

Mondo Duplantis
zdroj: ČTK/PA autor: Ian Rutherford

Dvacetiletý švédský tyčkař se vrací na místo, kde naposledy zažil porážku. Bylo to loni 1. října, kdy ve finále mistrovství světa nestačil na Američana Sama Kendrickse. V tomto kalendářním roce vládl nejdříve v hale, kde vylepšil absolutní světový rekord na 618 centimetrů. Po nucené koronavirové pauze vyhrál i všech deset mítinků venku. Snažení pod širým nebem minulý týden v Římě vyšperkoval vylepšením nejlepšího venkovního výkonu legendárního Sergeje Bubky, který posunul na 615 centimetrů.

V Dauhá má mužská tyčka elitní obsazení. Duplantise doplňuje světový šampion Kendricks a olympijský vítěz z Londýna 2012 Renaud Lavillenie z Francie.

Na další stovku mimo rodnou Jamajku se chystá dvojnásobná olympijská vítězka z Ria Elaine Thompsonová-Herahová, která při prvním evropském startu v Římě zvítězila v letos nejlepším světovém čase 10,85 sekundy. Dvě světové šampionky se postaví na start závodu na 3000 metrů. Poběží ho zlatá medailistka z pětky Hellen Obiriová i další Keňanka Beatrice Chepkoechová, která před rokem vyhrála v Dauhá steeple.

Je nám líto, video expirovalo.
Duplantis překonal Bubkův světový rekord

Zajímavé obsazení bude mít mužská patnáctistovka. Svou rychlost při ní otestují i úspěšní závodníci z delších tratí, steepleři Conseslus Kipruto, Soufiane El Bakkalí a Lamecha Girma i vicemistr světa na 5000 metrů Selemon Barega.

Světový šampion na 1500 metrů Timothy Cheruyiot z Keni na závěr sezony poběží osmistovku. Na téže distanci se představí jeho krajanka Faith Kipyegonová, olympijská šampionka na 1500 metrů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy