Diamantová liga 2024

Desetikilometrový běh Prahou s Lewisem a Špotákovou ovládl Fejfar

Praha - Druhý ročník běžeckého závodu We Run Prague na deset kilometrů vyhrál Ondřej Fejfar v kvalitním čase 30:38,8 minut. Na start se ve Žlutých lázních postavilo 6 591 běžců, které na trať poslal legendární Američan a devítinásobný olympijský vítěz Carl Lewis.

We Run Prague - desetikilometrový běh Prahou
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Závod, který se oproti loňskému vedru uskutečnil dnes v lehkém dešti, dokončilo 6 573 účastníků. Těm nejrychlejším předávaly ceny dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková a bronzová medailistka z Londýna běžkyně Zuzana Hejnová.

"Motivovat přes šest tisíc lidí společně s Carlem je obrovský zážitek, skoro jsem ani neviděla konec startovního pole. Každý den se vám nestává, aby na vás mávalo tolik lidí. Všichni byli nadšení a atmosféra byla úžasná," řekla Špotáková, kterou v neděli čeká závod IAAF World Challenge v Berlíně.