Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Desetibojař Šebrle si jede do Götzisu pro olympijský limit

Götzis - Umístění Romana Šebrleho nezajímá, na víkendový tradiční vícebojařský mítink v Götzisu jede světový rekordman v desetiboji pro limit na mistrovství Evropy do Helsinek a hlavně na olympijské hry v Londýně. Šebrle je zdráv a při jeho aktuální formě by se to prý mohlo podařit. Bývalý olympijský vítěz a mistr světa bude mít případně druhou možnost za dva týdny na mítinku v Kladně.

Roman Šebrle
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Účast v Helsinkách by neměla utéct ani jednomu z českých vícebojařů. Jak Šebrle, tak Adam Sebastian Helcelet, druhý český účastník víkendových závodu v Mekce vícebojů, by podle papírových předpokladů měli splnit kritérium 7 800 bodů. Do Londýna však s limitem B (7 950) může pouze jeden závodník, tudíž bude potřeba splnit přísnější normu 8 200 bodů. "Pokud to půjde dobře, mohlo by se to podařit," prohlásil Šebrle.

Přitom ještě minulý týden českého vícebojaře trápila bolavá záda. Fyzioterapeut Pavel Kolář mu je však za jediný den dal dohromady. "Trápily mě týden fest, ale dal to neuvěřitelně do pořádku. Takže už můžu běhat a teď je to ideální. Měl jsem to zablokované, občas to mívám," řekl. Jinak zranění ze zimní sezony, kvůli kterému nebyl na halovém mistrovství světa v Istanbulu, je už zcela v pořádku. "Jsem zdravý," ujistil Šebrle.

V halové sezoně Šebrle překvapil kvalitními výkony a dá se očekávat, že by v Londýně na své poslední olympiádě neměl chybět. "Umístění (v Götzisu) mi je jedno, ale pokud bych udělal 8 200 bodů, byl bych s tím spokojený, protože na tom by se dalo stavět," prohlásil Šebrle. "A 8 200 bude na olympiádu třeba udělat, protože Adam (Helcelet) to udělá taky. Na béčko spoléhat v žádném případě nemůžu a ani nechci. Můžeme jet dva desetibojaři po dlouhé době na velkou akci, bylo by to dobré," řekl Šebrle.

Není ale ještě v ideální formě, chybí mu vyladění. "Není to ještě moc do rychlosti, nejsem rozzávoděný, takže neočekávám, že by to bylo snadné, ale v Kladně by to už mohlo být lepší," věřil Šebrle. "8 200 bodů můžu udělat i v tomhle stavu, nesmím to ale pokazit," řekl. Hodně bude záležet i na počasí. "Když bude zima, tak to bude zlé, to snáším špatně," doplnil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy