Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Defarová vylepšila světový rekord na dvě míle

Praha - Etiopská běžkyně Meseret Defarová vytvořila na halovém atletickém mítinku v Praze nový světový rekord v běhu na dvě míle. Netradiční trať proběhla za 9:06,26 minuty a vylepšila vlastní rok staré maximum o 4,24 sekundy. Rusce Jeleně Isinbajevové útok na rekord nevyšel. Důvodem prý byla chyba při výběru tyče.

Pětadvacetiletá Defarová si v halové sezoně připsala už druhý rekordní čas. Před týdnem ve Stockholmu vymazala z čela historických tabulek na trati 5000 metrů krajanku Tiruneš Dibabaovou (14:24,37). Dnes nejprve za svým cílem zaostávala, ale ve druhé polovině závodu, kdy už běžela bez vodiček, fantasticky zrychlila a loňské maximum z Bostonu 9:10,50 jasně pokořila. 

V Praze prodloužila Defarová svoji neporazitelnost v halových závodech, která trvá od března 2003. Na kontě už má devět světových rekordů, z toho tři historické časy zaběhla pod střechou (5000 m, 3000 m a dvě míle).

Isinbajevové se nedařilo

Rusce Jeleně Isinbajevové překazila útok na halový světový rekord chyba při výběru tyče. S velkým přehledem sice v Praze skočila 490 centimetrů, laťka ve výšce 501 cm jí však odolala.

"Při druhém pokusu jsem si vzala moc měkkou tyč. A i když jsem ji na ten poslední vyměnila, bylo to pořád hodně měkké. Od začátku jsem to nějak nemohla trefit," litovala po závodě šestadvacetiletá ruská hvězda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy