Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Další ocenění pro Hejnovou. Je v širší nominaci na nejlepší atletku světa

Monako – Zuzana Hejnová sice sezonu už dávno ukončila, česká reprezentantka ale nadále sbírá další a další ocenění. Obhájkyně titulu na 400 metrů překážek se dostala do širší nominace za kategorii překážkářů v anketě o nejlepší světovou atletku IAAF. 

Zuzana Hejnová slaví vítězství na mistrovství světa
zdroj: ČTK/AP autor: Lee Jin-man

Z mužů ji doplnil v kategorii překážkářů Rus Sergej Šubenkov, který v Pekingu triumfoval na 110 metrů překážek.

V novém modelu ankety vybírají funkcionáři, sportovci a zástupci médií od října devět mužů a žen v jednotlivých kategoriích. Ze sprinterů tento týden postoupili Usain Bolt a Dafne Schippersová, běžce na středních a dlouhých tratích budou reprezentovat Mo Farah a Genzebe Dibabaová, za silniční běhy jsou ve výběru Eliud Kipchoge a Mare Dibabaová.

Zástupci do širší nominace ještě budou v nejbližších dnech vyhlášeni z řad chodců, skokanů, vrhačů, vícebojařů a krosařů. Mezinárodní desetičlenná komise expertů ze šesti kontinentálních federací IAAF oznámí 17. a 18. listopadu trojici finalistů mezi muži i ženami. Atlety roku vybere Rada Mezinárodní atletické nadace (IAF), vítězové budou slavnostně vyhlášeni 28. listopadu na galavečeru v Monaku.

Hejnová už byla v užší tříčlenné nominaci na světovou atletku roku v sezoně 2013, v níž neprohrála. Tehdejší nejlepší atletka Evropy však ocenění IAAF nezískala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy