Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Coe se pustil do prvních změn v IAAF. Zrušil luxusní hotel i kancelář

Monako – Vylepšíme IAAF pošramocenou pověst a provedeme celou řadu změn. S těmito sliby přišel předseda Mezinárodní atletické federace Sebastian Coe. První změny se už dotkly provozu celé organizace, poté co zrušil několik luxusních smluv, jež měla IAAF v Monaku.

Sebastian Coe
zdroj: PA autor: Dave Thompson

Na čtvrtečním zasedání rady IAAF Coe oznámil, že zrušil roční smlouvu s monackým pětihvězdičkovým hotelem Fairmont, kde měl jako předseda k dispozici apartmán s obsluhou. Byla rovněž uzavřena kancelář na Villa Miraflores, kterou IAAF vrátila monackému knížectví. Všichni tamní zaměstnanci byli převedeni do hlavního sídla IAAF.

Coe, jenž kvůli vyšetřování korupční aféry svého předchůdce Lamina Diacka už dříve zrušil tradiční galavečer s vyhlášením nejlepších světových atletů roku, prohlásil, že atletika byla zostuzena neustálými dopingovými kauzami a korupčními skandály.

"Musíme tvrdě pracovat, abychom obnovili důvěru a ukázali pravé hodnoty a možnosti atletiky," vyzval Coe. "Teď máme jedinečnou možnost hledět do budoucnosti s optimismem. Je potřeba vybrat správné lidi na správná místa, abychom dostali náš sport do lepších sfér," dodal devětapadesátiletý Brit, který v srpnu vystřídal Diacka v čele IAAF.

Coe se ve čtvrtek rovněž vzdal role placeného poradce firmy Nike poté, co byl v souvislosti s dubnovým přidělením pořadatelství mistrovství světa v roce 2021 americkému Eugene bez voleb obviněn z konfliktu zájmů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy