České ragby

Cimanouská už v Polsku závodila, sezonní maximum si tu zaběhli Mäki i Sasínek

Běloruská sprinterka Kryscina Cimanouská, která v obavách o svoji bezpečnost opustila na olympiádě v Tokiu běloruskou výpravu, jejíž vedení jí zabránilo ve startu na 200 m, a požádala o ochranu. Dostala pak vízum v Polsku, kam také z Tokia odletěla a ve své nové domovině v neděli poprvé závodila.

Kryscina Cimanouská
zdroj: Reuters autor: Aleksandra Szmigielová

Fanoušci ji na mítinku ve Štětíně přivítali potleskem a běloruská atletka v obou sprintech doběhla třetí.

Ve Štětíně se poprvé po olympijském finále na 1500 metrů představila i česká běžkyně Kristýna Mäki, ale tentokrát na poloviční trati. Na osmistovce si zaběhla nejrychlejší čas sezony 2:02:05 minuty a byla šestá.

Na stejné trati si vylepšil svůj letošní čas také Filip Sasínek, který doběhl sedmý v čase 1:45:49.