Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Chůzi v Poděbradech ovládli Italové, Pelantová má limit na ME

Poděbrady - Italští chodci Girgio Rubino a Sibilla Di Vincenzová vyhráli v Poděbradech závod EAA na 20 kilometrů. V závodě žen skončila třetí Lucie Pelantová, která ke svému druhému českému titulu přidala s rezervou i splněný limit pro účast na mistrovství Evropy v Barceloně. Časem 1:32:57 vytvořila i rekord šampionátu. Nejlepším domácím chodcem byl na 16. místě Karel Ketner, který den před dvacátými narozeninami získal první medaili z domácích mistrovství. O 14 sekund za ním došel do cíle sedminásobný mistr Miloš Holuša, který je o 25 let starší než nový šampion.

Domácí šampionkou se třiadvacetiletá Pelantová stala i v roce 2006, nyní na prvním místě vystřídala vítězku předchozích dvou ročníků Zuzanu Schindlerovou. Ta dnes do cíle jako hlavní favoritka a rovněž držitelka limitu pro start na ME nedošla. Na start se postavila se zánětem močového měchýře a pod antibiotiky a v polovině trati odstoupila.

Pelantová prohrála s vítěznou Italkou o 47 sekund a nestačila ještě na Litevku Brigitu Virbalytéovou. "Psychicky jsem si závod rozdělila na dvě desítky, aby to nebylo tak dlouhé. Když jsem v polovině viděla, že mám na limit náskok asi minutu, uklidnila jsem se, protože jsem věděla, že stačí držet tempo. Jsem spokojená, protože minule mi limit utekl o 17 vteřin," citoval Pelantovou web atletického svazu.

Je nám líto, video expirovalo.
Chůzi v Poděbradech ovládli Italové

Hlavní zprávy