Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Češky se už podruhé posouvají pořadím. Štafeta čtvrtkařek získá stříbro z HMS 2010

V samotném závodě na halovém mistrovství světa v roce 2010 v Dauhá skončily až čtvrté, nakonec však štafetě čtvrtkařek ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová bude patřit stříbro. Češkám už podruhé pomohl doping soupeřek. Na druhé místo se posunou díky provinění Rusky Taťjany Firovové.

Zuzana Hejnová, Zuzana Bergrová, Denisa Rosolová a Jitka Bartoníčková
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

České běžkyně si už na konci roku 2010 ale polepšily na bronzovou příčku díky dopingu Jamajčanky Bobby-Gaye Wilkinsové. Titul v Dauhá získaly Američanky. Na třetí místo se nově posunou britské běžkyně.

Firovová patří do skupiny 12 atletů, které začátkem února potrestal mezinárodní sportovní arbitrážní soud CAS kvůli zapojení do ruského dopingového programu. Je mezi nimi i výškař Ivan Uchov, který přijde o olympijské zlato z Londýna 2012 a má na čtyři roky zastavenou činnost. Vrátit by měl i bronz z mistrovství Evropy v roce 2014 v Curychu, který připadne Jaroslavu Bábovi.

Uchov se proti verdiktu odvolal, Firovová nikoli. Šestatřicetiletá atletka dostala čtyřletý distanc s platností od června 2016 a byly anulovány všechny její výsledky od srpna 2008 do prosince 2012. Celkem přišla o osm medailí z velkých akcí ze čtvrtky či štafety na 4x400 m.

Z kvarteta českých čtvrtkařek z Dauhá pokračuje v atletické kariéře už jen dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Hejnová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy