Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Český rekordman Kudlička se po sezoně rozloučí s atletikou

Tyčkařská kariéra Jana Kudličky se nachyluje ke svému konci. Český rekordman ji ukončí po sezoně, jeho posledním závodem bude srpnový mítink v Opavě, případně nastoupí ještě na domácím šampionátu družstev v Chebu na začátku září. Kudlička to řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Jan Kudlička
zdroj: ČTK/AP autor: Jean-Christophe Bott

"Budu končit. Neříkám, že už nikdy v životě skákat nebudu, ale tohle bude můj poslední závod," řekl vicemistr Evropy z roku 2016. Start v Opavě si nevybral jako místo rozlučky náhodou. Tamní Dolní náměstí je tradičním dějištěm závodu připomínajícího osobnost někdejšího trenéra Miroslava Lesáka.

Mítink se letos poprvé uskuteční jako Memoriál MUDr. Miroslava Lesáka a Ing. Jiřího Lesáka poté, co vloni v listopadu zemřel v 66 letech Lesákův syn Jiří, bývalý český rekordman a později objevitel Kudličky i dalších hvězd českého skoku o tyči. "Přišlo mi hezké udělat první ročník jeho memoriálu s tím, že se tam rozloučím," řekl iSportu Kudlička.

Vedle evropského stříbra z Amsterdamu 2016 má ve sbírce i bronz z ME 2014 v Curychu a ve stejném roce byl předtím třetí i na halovém mistrovství světa v Sopotech. Při třetí účasti na olympijských hrách skončil v Riu de Janeiro 2016 čtvrtý. Je třináctinásobným mistrem České republiky, dalších devět titulů získal v hale, oba šampionáty vyhrál naposledy vloni.

Jeho český rekord má od června 2016 hodnotu 583 centimetrů. Za posledních pět sezon se ale dostal nejvýše přes 560, letos je jeho maximem 537 centimetrů z plzeňského MČR, kde skončil třetí stejně jako při březnovém halovém šampionátu v Ostravě (515). "Jsem pořád relativně zdravý, ale poznamenal to covid. Jak se tady všechno zavřelo a nemohlo se nikam vycestovat, to byl jeden z důvodů, proč jsem se zasekl. Není mi dvacet pět. Potřebuju mít ideální přípravu, aby sezona byla dobrá," vysvětlil Kudlička.

Zdroj
ČTK, iSport.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články