Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Česká sprinterská štafeta překonala téměř půl století starý rekord

Sprinterská štafeta Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský překonala na mítinku World Relays v Jokohamě časem 38,77 sekundy letitý český rekord. Elitní české kvarteto ubralo pět setin z rekordního času svých předchůdců, kteří ho zaběhli na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972.

zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Česká čtveřice rekordním výkonem obsadila v rozbězích v Jokohamě celkově dvanácté místo a o dvě pozice jí unikl postup na podzimní mistrovství světa v Dauhá, kam z World Relays projde nejlepší desítka. Stromšík, Veleba, Jirka a Záleský zaostali za desátými Nizozemci o rovnou desetinu sekundy.

O Dauhá ještě bude bojovat štafeta čtvrtkařů. Jan Tesař, Pavel Maslák, Vít Müller a Michal Desenský skončili v rozbězích časem 3:03,72 devátí a o jednu příčku jim unikl postup do nedělního finále A. O účast v desítce pro šampionát poběží Češi ve finále B.

Před dvěma lety na Bahamách, kde se mítink World Relays konal před přesunem do Japonska, byli čtvrtkaři bez českého rekordmana Masláka dvanáctí. Nyní chce trojnásobný halový mistr světa pomoci štafetě na MS, i když sám s účastí v Kataru na přelomu září a října nepočítá.

Je nám líto, video expirovalo.
Sprinteři překonali v Japonsku letitý domácí rekord ve štafetě

Třetí část výpravy, ženská štafeta na 4x100 m Klára Seidlová, Lucie Domská, Jana Slaninová a Marcela Pírková, obsadila časem 44,67 patnáctou pozici. V nejkratší štafetě se finále B neběží.

Národní rekord překonali sprinteři cíleně. Na loňském mistrovství Evropy v Berlíně za ním zaostali o 12 setin a letos kvůli seběhání absolvovali společná soustředění. Koncem dubna se krátce před odletem do Japonska symbolicky setkali se svými předchůdci ze 70. let Jaroslavem Matouškem, Jiřím Kynosem a Ludvíkem Bohmanem. Na setkání chyběl jen čtvrtý člen rekordního kvarteta Juraj Demeč.

Výsledky atletického mítinku World Relays v Jokohamě

Muži:

4x100 m: 1. Británie 38,11, ...12. ČR (Stromšík, Veleba, Jirka, Záleský) 38,77 - český rekord.

4x400 m: 1. USA 3:02,06, ...9. ČR (Tesař, Maslák, Müller, Desenský) 3:03,72.

Ženy:

4x100 m: 1. USA 42,51, ...15. ČR (Seidlová, Domská, Slaninová, Pírková) 44,67.

4x400 m: 1. USA 3:25,72.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy