Je nám líto, video expirovalo.

Cechlová o dodatečné medaili: Takhle to prostě mělo být

Praha - V oficiálním olympijském oblečení z Londýna přijela česká diskařka Věra Cechlová ze soustředění z Jihoafrické republiky, kde se před dvěma týdny dozvěděla, že je bronzovou olympijskou medailistkou z Atén. Původně třetí Běloruska Irina Jatčenková byla totiž dodatečně potrestána kvůli pozitivnímu dopingovému testu na anabolické steroidy. Cechlová už se prý na cenný kov těší a chtěla by medaili novou. Zároveň se jí už dostalo i části odměn, které jí před osmi lety náležely.

Věra Cechlová
zdroj: Isifa/EPA

"Když jsem se dozvěděla, že to je oficiální, zařvala jsem na celý areál," přiznala Cechlová. Ještě v Africe jí gratulovali všichni přítomní atleti, neváhala ani zavolat svého tehdejšího kouče Josefa Šilhavého.

Dostat olympijskou medaili po osmi letech má hned několik nevýhod, Cechlová se ale v tom snaží najít hlavně to pozitivní. Nejvíc ji mrzí, že jí nebylo dopřáno být tehdy na stadionu při vyhlášení vítězů. "A postavit se na ty stupně," litovala. "Ale třeba by mě ten úspěch zase změnil k horšímu," přemítala. "Takhle to prostě mělo být."

Od ČOV dostane zpětně tehdejší medailový bonus 300 000 korun. "Je to příjemný bonus, nevyhodím to z okna, ale není to to hlavní," ujistila. Že se o dodatečném zisku medaile dozvěděla v Africe, považuje za výhodu. Nemusela nic řešit, věnovala se tréninku. "Ostatní atleti tam na místě se možná radovali více než já," usmála se. Ani teď se nechce aktivně podílet na organizaci předání cenného kovu.

Podle oficiálních zdrojů by procedura měla trvat maximálně dva měsíce, ale může se stát, že Jatčenková medaili nebude chtít vrátit. "S tím bych nic neudělala, ale prý mají pro tyhle případy nachystané nové. To bych chtěla, nechci ošoupanou z Běloruska, kde se válela bůhvíkde," řekla s tím, že její letošní sezona bude už skutečně poslední.

Je nám líto, video expirovalo.
Cechlová se vrátila ze soustředění
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články