Následuje
SP Bulharsko

Bolt získal počtvrté v kariéře "sportovního Oscara" a vyrovnal se Federerovi

Monako - Jamajský sprinter Usain Bolt získal počtvrté cenu Laureus. Čtvrtým triumfem třicetiletý atlet vyrovnal rekord švýcarského tenisty Rogera Federera. Mezi ženami obdržela sportovního Oscara za rok 2016 americká sportovní gymnastka Simone Bilesová.

Usain Bolt s cenou Laureus
zdroj: Reuters autor: Mike Cassese

Bolt, který na hrách v Riu získal v bězích na 100 a 200 metrů a ve štafetě další tři zlaté olympijské medaile, navázal v anketě na vítězství z let 2009, 2010 a 2013.

V hlasování šedesátky sportovních legend dostal přednost před basketbalistou LeBronem Jamesem či fotbalistou Cristianem Ronaldem.

Devatenáctiletá Bilesová získala ocenění poprvé díky čtyřem zlatým a jedné bronzové olympijské medaili z Ria a stala se první gymnastkou, která anketu vyhrála.

Dalšími nominovanými hvězdami byly například další Američanky plavkyně Katie Ledecká a atletka Allyson Felixová nebo německá tenistka Angelique Kerberová.

Bolt čtvrtou cenou Laureus vyrovnal Federera

Týmem roku byli na galavečeru, moderovaném britským hercem Hughem Grantem, vyhlášeni basketbalisté Chicaga Cubs, kteří po 108 letech vyhráli Světovou sérii a stali se šampiony zámořské ligy MLB.

Za návrat roku byl oceněn americký plavec Michael Phelps, který si rozmyslel konec kariéry a v Riu přidal do své rekordní sbírky dalších šest olympijských medailí včetně pěti zlatých. Průlomem roku porota vyhlásila triumf Němce Nica Rosberga v mistrovství světa formule 1.

Nejlepším handicapovaným sportovcem se stala italská šermířka Beatrice Viová, paralympijská vítězka z Ria. Akčním sportovcem roku je britská cyklistka Rachel Athertonová, mistryně světa ve sjezdu horských kol.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy