Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Bolt po dvou letech prohrál, ve Stockholmu ho porazil Gay

Stockholm - Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt utrpěl první porážku po dvou letech. Jeho poslední prohra byla 22. července 2008, tehdy nestačil na svého krajana Asafa Powella. Světového rekordmana dnes porazil na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu v závodu na 100 metrů Američan Tyson Gay, jenž zvítězil v čase 9,84 sekundy. Bolt skončil druhý za 9,97.

Na Stockholm trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Bolt nejspíš nebude vzpomínat v dobrém. Naposledy prohrál právě na tomto stadionu, tehdy ho 22. července 2008 porazil rovněž v běhu na 100 metrů časem 9,88 sekundy krajan Asafa Powell. Bolt byl tehdy pouze o setinu pomalejší.

"Jednou se to muselo stát, říkal jsem vám, že nejsem neporazitelný," prohlásil v cíli Bolt. Upozornil, že netrénoval tolik jako v minulých letech a snaží se letos hlavně se nezranit. "Takže si po dnešku nemůžu stěžovat. Nezbývá než Tysonovi pogratulovat. Já nejsem v nejlepší formě, zatímco on ano," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
IAAF Diamond League 2010 Švédsko

Gay porazil Bolta ve třetím vzájemném duelu poprvé. Pro Jamajčana byl dnešní čas druhým nejhorším ve finálovém běhu. Naopak Gay si zopakoval ve Stockholmu vítězství z loňska, kdy vyhrál v času 9,79 sekundy, byť tehdy s nepovoleným větrem. "Ještě mě čeká štafeta v Curychu, pak poběžíme v Bruselu, uvidíme. Dnes jsem prostě nebyl připraven," řekl Bolt a dodal: "Pokud mě neporazíte letos, tak za rok ani náhodou. To bude mistrovství světa."

Powell na poslední chvíli start odvolal

V dnešním klání sprinterských es měl původně startovat také bývalý světový rekordman Powell, který je společně s Boltem nejrychlejším mužem sezony s časem 9,82. Na poslední chvíli se však ze závodu odhlásil kvůli zdravotním problémům.

V soutěži tyčkařek se příliš nedařilo Jiřině Ptáčníkové, která obsadila výkonem 441 centimetrů osmou pozici.

Hlavní zprávy