Je nám líto, video expirovalo.

Bolt: Gatlin hodně mluví – aby pak nevypadal jako hlupák

New York - Nezcela přesvědčivé výkony má v letošní sezoně Usain Bolt. Jamajský sprinter se podle vlastních slov ještě necítí být připraven na souboj s nejrychlejším mužem roku Justinem Gatlinem. Uvedl také, že americký konkurent bude muset svá silná slova o současné dominanci potvrdit v přímém duelu.

Usain Bolt
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Bát se? Když tohle někdo řekne, tak se směju. Sportuju už léta a nikdy jsem nikomu neuhnul. Když to bylo důležité, vždycky jsem se ukázal a předvedl jsem, že jsem nejlepší," uvedl. Bolt ale přiznal, že k vrcholné formě má nyní ještě daleko. "To je fakt. A nebudu se někam nutit, když jsem se nedávno vrátil (po zranění) a potřebuju čas dostat se tam, kde potřebuju být," dodal.

Bolt po loňské sezoně ovlivněné svalovým zraněním ještě na žádné ze svých mistrovských tratí nezazářil. Stovku zaběhl nejlépe za 10,12, dvoustovku na Zlaté tretře v Ostravě za 20,13. Kontroverzní Gatlin vede v obou disciplínách tabulky s osobními rekordy 9,74 a 19,68 a prohlásil se za současnou světovou jedničku. Však už také 21 závodů za sebou neprohrál.

"Gatlin hodně mluví a řekl už spoustu věcí. Dokázal, že je rychlý a připravený. Takže na mistrovství světa by to mělo být vzrušující. Těším se na závody proti lidem, kteří hodně mluví..., protože když to pak člověk nepotvrdí, vypadá jako hlupák," řekl Bolt. "Když přijedu do Pekingu, budu připravený. Lidi se můžou na mistrovství světa těšit. Justin běhá dobře, Tyson (Gay) běhá dobře, Asafa (Powell) běhá dobře, Usain běhá dobře. Takže až přijedeme na mistrovství, bude to jako bomba," řekl Bolt.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy