Následuje
Sportovní zprávy

Bolesti achilovek neustupují, Vrabcová nepoběží maraton v Bostonu

Vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová musela kvůli bolestem achilovek vzdát start na Bostonském maratonu. Informuje o tom deník Sport. Slavný závod je na programu 15. dubna, nejlepší česká vytrvalkyně k účasti na něm dostala pozvánku i díky třetímu místu na mistrovství Evropy, nakonec ale o závod přijde stejně jako v listopadu o Newyorský maraton a čeká ji intenzivní rehabilitace.

Eva Vrabcová Nývltová
zdroj: ČTK autor: Vladislav Galgonek

"Boston je nejslavnější, nejstarší závod na světě, je sen každého účastnit se maratonu kategorie Major. Mně se Amerika moc líbí, bylo to něco navíc. Bolí to moc," řekla Nývltová.

S achilovkami měla potíže od loňského evropského šampionátu v Berlíně, kde v národním rekordu 2:26:31 získala bronz. Na začátku roku nicméně absolvovala bezproblémový kemp v Keni, jenže při březnovém půlmaratonu v New Yorku se bolesti ozvaly znovu. "Byla jsem ráda, že jsem doběhla. Teď mě bolí úplně všechno, je to dlouhodobé, chronické přetížení, není tam žádný zánět," popsala současný stav.

Teprve ji čeká speciální vyšetření magnetickou rezonancí, které by mohlo upřesnit závažnost současných potíží, nedokáže proto odhadnout termín možného návratu k běhání. "Může to být za čtrnáct dní, když se ukáže, že je to prkotina, ale může se to táhnout do podzimu," naznačila, že by mohl být ohrožen i její start na mistrovství světa v Dauhá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy