Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlonová Havaj 2019

Běžec Makau byl 48 sekund od světového rekordu v maratonu

Paříž - Keňský vytrvalec Patrick Makau Musyoki vyhrál ve vynikajícím čase 2:04:47 hodiny maraton v Rotterdamu a zařadil se na čtvrté místo historických tabulek. V 30. ročníku závodu Makau zaostal o dvacet sekund za loňským traťovým rekordem krajana Duncana Kibeta a o 48 sekund za světovým maximem Etiopana Haileho Gebrselassieho. Další významný maraton se dnes běžel ve francouzské metropoli, kde neohroženě vládli Etiopané. Mužskou kategorii vyhrál Tadesse Tola, mezi ženami se z traťového rekordu a nejrychlejšího času roku 2:22:04 radovala Atsede Baysaová.

 

Pětadvacetiletý Makau teprve loni v rotterdamském závodě debutoval na maratonské trati a skončil čtvrtý, dnes se zlepšil o půldruhé minuty. Na stupně vítězů se dostali i další dva Keňané Geoffrey Mutai a Vincent Kipruto. Ten dal letos přednost nizozemskému závodu před obhajobou vítězství na maratonu v Paříži.

Teprve dvaadvacetiletý Tola absolvoval po loňském devátém místu v Chicagu svůj druhý maraton v životě a vylepšil si osobní rekord o devět minut na 2:06:41. Loňský traťový rekord Kipruta je ještě o téměř minutu lepší. Městský běh měli na programu i v Miláně, kde se v kategorii vozíčkářů představil bývalý formulový jezdec Alex Zanardi. Stejně jako při předchozím závodě v Římě vyhrál a připsal si další úspěch na cestě k účasti na londýnské paralympiádě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy