Absa Cape Epic

Atletickému MČR družstev vládli muži Dukly a ženy USK

Plzeň Mistrovství republiky atletických družstev v Plzni ovládli stejně jako loni muži pražské Dukly a ženy USK Praha. Dukla vylepšila svou rekordní bilanci o 57. titul, nevyhrála jen pětkrát. Atletky USK vybojovaly 27. triumf, jímž se přiblížily na dosah nejúspěšnějšímu týmu v historii soutěže Olympu Praha.

Juška exceloval na atletickém MČR družstev

Dukla zvítězila o tři body před Univerzitou Brno navzdory absenci několika opor, favoritovi z Julisky chyběli oštěpař Jakub Vadlejch, mílař Jakub Holuša nebo koulař Tomáš Staněk.

Halový mistr světa a Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák našel doma nezvykle přemožitele na čtvrtce i poloviční trati. V delším závodě ho porazil o čtyři setiny Daniel Němeček, na dvoustovce byl o tři setiny rychlejší jiný Maslákův kolega z Dukly Jan Veleba.

"Tohle jsou týmové závody, to že jsem byl druhý, nehraje žádnou roli, protože přede mnou byli mí týmoví parťáci. Bylo splněno, co mělo být splněno. Tady se hraje na body. Už toho je na mě hodně, těším se na dovolenou," řekl český rekordman Maslák.