Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Atletická sezona startuje. Česká televize nabídne více než šedesát přímých přenosů

V úterý začne na obrazovkách České televize rekordní atletická sezona. Prvním velkou událostí bude Czech Indoor Gala z Ostravy. ČT bude přímý přenos nejen vysílat, ale také pro celý svět vyrábět. Celkově pak v sezoně budou moct diváci sledovat více než šedesát přímých přenosů. Czech Indoor Gala sledujte živě od 16:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

Tomáš Staněk
zdroj: Reuters autor: Dylan Martinez

"Pro české atletky a atlety to bude příležitost bojovat před domácími fanoušky se světovou špičkou, ale také sbírat důležité body do žebříčku, který je klíčový pro nominaci na halové mistrovství světa, a především olympijské hry. Také to bude první z více než 60 přímých přenosů z atletických soutěží, které Česká televize svým divákům v roce 2024 nabídne," říká šéfredaktor Redakce sportu České televize Michal Dusík.

Gold Indoor Tour pak pokračuje i v únoru, kdy se diváci mohou těšit na první závod Zlaté kontinentální túry. Březen odstartuje halový světový šampionát ze skotského Glasgow, v dubnu se rozjede Diamantová liga. Ta se během patnácti zastávek postará o skvělou atletickou zábavu během jara i léta, boj o diamanty vyvrcholí v září v Bruselu.

Ke květnu už tradičně patří pražský Volkswagen maraton a letos znovu i Zlatá tretra Ostrava, která bývá nejlépe obsazenou domácí atletickou soutěží. Své místo v Kontinentální túře a televizním kalendáři mají i mítinky v Praze a v Kladně.

Je nám líto, video expirovalo.
Staněk cítí před Czech Indoor Gala formu, pere se ale s technikou

Evropská špička se představí v Římě

V červnu diváky čeká vedle domácího šampionátu i mistrovství Evropy, které letos hostí Řím. "Naše vysílání se opět soustředí především na české sportovce, kteří chtějí navázat na úspěchy z posledního mistrovství světa. Kromě samotných přímých přenosů se podíváme i do zákulisí šampionátu, a to i díky webu ctsport.cz, který bude během celé sezony doplňovat a rozšiřovat televizní vysílání," přibližuje Michal Dusík.

Červencové závody Diamantové ligy a Kontinentální túry už budou pozvánkou k nejdůležitějšímu bodu atletického kalendáře. Program olympijských her se od samotného počátku opírá o královnu sportu, což se pochopitelně odrazí i v bohatém olympijském vysílání České televize.

Rekordní rok ovšem nabídne i atletiku z paralympijských her a přenosy silničních půlmaratonů a maratonů, to vše doplněno o pestrý kaleidoskop sestřihů a reportáží. "Kolik světových rekordů letošní rok nabídne, lze odhadnout jen těžko, český televizní rekord v počtu přenosů padne určitě," uzavírá Michal Dusík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články