Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Ústí nad Labem - FC Zbrojovka Brno

Atleti vyhráli v Heraklionu první ligu družstev a postoupili mezi elitu

Héraklion - Čeští atleti vyhráli první ligu mistrovství Evropy v Héraklionu se ziskem 351 bodů a postoupili zpět do superligy pro příští sezonu společně s Řeky (327) a Nizozemci (299). Naopak do druhé ligy sestoupily reprezentace Estonska, Litvy a Lotyšska.

Jan Kudlička
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

K šesti sobotním individuálním výhrám dnes čeští atleti přidali další čtyři vítězství. Plný počet dvanácti bodů pro tým vybojovali kladivářka Tereza Králová (64,52 m), výškařka Oldřiška Marešová (188 cm) a obě čtvrtkařské štafety.

O jeden z nejlepších výkonů se postaral tyčkař Jan Kudlička, který si zlepšil maximum sezony na 575 centimetrů a vrátil se před Michala Balnera do čela letošních českých tabulek. Přesto nevyhrál, o pět centimetrů výš skočil Řek Konstadinos Filippidis. O český rekord 585 se Kudlička pokoušel neúspěšně.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští atleti se vrací do superligy ME týmů

"Spadl jsem do nějaké díry v doskočišti, trošku si přilehl krk, takže nemůžu pořádně zvednout ruce," uvedl po závodu svěřenec Boleslava Patery. "Sice jsem ztratil bod, ale snad mi to nebude nikdo vyčítat, když jsem skočil letošňák," dodal s úsměvem. Stříbrní skončili vedle Kudličky ještě běžkyně Kristiina Mäki a oštěpař Petr Frydrych.

Čtvrtkařská štafeta běžela ve složení Denisa Rosolová, Lenka Masná, Zdenka Seidlová a Zuzana Hejnová, muži nastoupili v sestavě Jan Tesař, Michal Desenský, Roman Flaška a Pavel Maslák. Dosažené časy jim pravděpodobně nezajistí místo mezi osmi nejlepšími štafetami sezony, které pojedou na MS do Pekingu.

Ruští atleti vyhráli mistrovství Evropy družstev a vrátili se na trůn, z kterého je vloni sesadilo Německo. Obhájci prvenství na ruské půdě v Čeboksarech tentokrát nasbírali ve 40 disciplínách o 22 bodů méně a skončili druzí. Třetí místo obsadila Francie, která si oproti loňskému ročníku vyměnila pořadí s Polskem.

Rusové slavili v jednotlivých disciplínách deset vítězství a navázali na triumfy z let 2010 až 2013. Němci vybojovali o víkendu šest dílčích prvenství. Elitní superligu opouštějí všechny tři severské reprezentace, v první lize příští rok budou usilovat o návrat Švédsko, Finsko a Norsko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy