Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Zlato v jízdě na boulích vybojovali na MS Coxová a překvapení Horišima

Sierra Nevada (Španělsko) – Novými světovými šampiony v jízdě na boulích se v Sierra Nevadě stali Australanka Britteny Coxová a překvapivě Japonec Ikuma Horišima. Český závodník Daniel Honzig obsadil v kvalifikaci 38. místo z 51 startujících.

Australská boulařka Britteny Coxová
zdroj: REUTERS autor: Paul Hanna

Honzig dostal za svoji jízdu známku 59,59 bodu a umístil se o příčku hůř než předloni. V kariéře jel zatím jen tři závody SP a v této zimě startoval mezi elitou poprvé.

Pořadí v závodu žen kopírovalo letošní Světový pohár. Suverénka sezony Coxová, která v zimě vyhrála sedm z jedenácti závodů seriálu SP, zvítězila na MS se ziskem 83,63, což bylo o více než bod před Perrine Laffontovou z Francie.

Bronz získala s již skoro tříbodovou ztrátou Justine Dufourová-Lapointeová z Kanady, předloňská mistryně světa z rakouského Kreischbergu.

Nováček na mistrovství světa Horišima stál dosud ve Světovém poháru jen jednou na stupních vítězů, a to díky třetímu místu v paralelní jízdě v roce 2015 v Ruce. I letos odjel jen sedm závodů SP, ale na šampionátu byl v boulích perfektní, jezdil nejrychlejší časy a výborně skákal. K titulu mu pomohla chyba největšího favorita Kanaďana Mikaela Kingsburyho, který pokazil dopad druhého skoku a skončil třetí.

Ze stříbra se radoval Francouz Benjamin Cavet. Jeho krajan a obhájce titulu Anthony Benna postoupil z kvalifikace jen těsně a skončil šestý.

Jízda v boulích:

Muži: 1. Horišima (Jap.) 88,54, 2. Cavet (Fr.) 87,11, 3. Kingsbury (Kan.) 82,85, 4. Tade (Švýc.) 82,64, 5. Wilson (USA) 80,56, 6. Benna (Fr.) 80,11, ...v kvalifikaci 38. Honzig (ČR).

Ženy: 1. Coxová (Austr.) 83,63, 2. Laffontová (Fr.) 82,51, 3. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 80,74, 4. Pertachijová (Rus.) 77,54, 5. Wesselová (Nor.) 77,45, 6. Rachimovová (Rus.) 75,77.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy