Cyklistika ČR 2024

Zkrácený Šumavský SkiMaraton vyhrál Jan Šrail

Kvilda – Téměř 1100 lyžařů si nenechalo ujít 32. ročník Šumavského SkiMaratonu pod patronátem České televize, který byl zároveň čtvrtým podnikem seriálu Stopa pro život. Hlavní závod na zkrácené trati ovládl Jan Šrail.

SkiMaraton na Kvildě ovládl Jan Šrail

Závodníci, kteří byli původně přihlášeni na okruhy 23 a 46 km, jeli všichni v sobotu i v neděli totožnou trasu dlouhou 28,5 km. Kvůli nedostatku sněhu se tak startovalo na Modravě a cíl byl na Kvildě.

Nedělní závod klasickým stylem absolutně ovládl Jan Šrail z týmu Lukáše Bauera - Pioneer Investments. Cílovou pásku proťal v čase 1:17:54 a své soupeře nechal daleko za sebou.

"Byl jsem teď posledních čtrnáct dní nemocný a příští týden mě čeká Vasův běh. Tak jsem to vzal jako takový závodní trénink. Člověk si aspoň obleče startovní číslo a samozřejmě mu psychicky pomůže, když vyhraje," uvedl Šrail.