Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Zimní hry v Pekingu budou, ale bez fanoušků ze zahraničí

Podobně jako letní olympijské hry v Tokiu, budou i zimní hry v čínském Pekingu bez zahraničních fanoušků. Ty se uskuteční v únoru a vstupenky se budou prodávat jen obyvatelům pevninské části Číny. Sportovci a další účastníci ZOH, kteří nebudou plně očkovaní, budou muset po příjezdu do Číny na 21 dnů do karantény. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor. 

Maskotem ZOH v Pekingu je panda v ledovém obleku
zdroj: AP autor: Ng Han Guan

MOV oznámil "zásady, které pomohou uspořádat bezpečné a úspěšné olympijské a paralympijské hry podle plánu", po středečním zasedání své výkonné rady. Detailně tyto zásady zveřejní v první verzi manuálu, takzvaného playbooku, koncem října. Druhá verze bude publikována v prosinci. Zimní olympijské hry v Pekingu začnou 4. února.

Očkovaní účastníci her po příletu do dějiště muset do izolace nebudou a okamžitě se budou moci pohybovat volně, nicméně v jakési "bublině". Ta bude zahrnovat sportoviště, ubytovací a stravovací prostory či přístup na slavnostní zahájení a zakončení. Účastníci ZOH budou mít také svůj vlastní dopravní systém. Všichni budou denně testováni na covid-19.

Je nám líto, video expirovalo.
Na ZOH do Číny jen s očkováním nebo do karantény

Neočkované účastníky her čeká po příletu třítýdenní karanténa, i když MOV nevyloučil výjimky. "Případy sportovců, kteří budou moci poskytnout odůvodněnou lékařskou výjimku, budou (individuálně) posouzeny," uvedli představitelé olympijského výboru.

MOV přijal požadavek čínské strany na neúčast zahraničních diváků se zklamáním, ale kvitoval alespoň přítomnost domácích fanoušků. Letní hry v Tokiu se kvůli koronaviru konaly na prázdných stadionech. "Pomůže to růstu zimních sportů v Číně a zajistí to atmosféru na sportovištích," uvedl MOV.

Čína dnes informovala, že má plně očkovaných 1,05 miliardy lidí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články