Je nám líto, video expirovalo.

Zemanová si jedáctým místem ve SP vytvořila kariérní maximum

Val Thorens (Francie) – Nejlepší výsledek v kariéře světového poháru si na závodě ve Val Thorens zajela skikrosařka Andrea Zemanová. Česká reprezentantka skončila jedenáctá. Vyhráli Kanaďanka Marielle Thompsonová a Němec Andreas Schauer.

Skikrosařka Andrea Zemanová (druhá zprava)
zdroj: APA autor: Michael Gruber

Zemanová postoupila jako jediná Češka z kvalifikace do vyřazovacích jízd díky čtrnáctému času. Ve čtvrtfinále jela do půlky trati na druhém postupovém místě, ale pak ztratila, zbrzdil ji i pád Švédky Sandry Näslundové a dojela třetí. V konečném pořadí tak ve svém jedenáctém závodu v SP skončila jedenáctá.

"Mrzí mě to, ale byl to první závod a je vidět zlepšení. Ze svého nejlepšího umístění ve svěťáku mám radost," řekla Zemanová. "Jedu druhou sezonu ve skikrosu a pořád je znát, že mi ještě chybí zkušenosti, ale tenhle výsledek je povzbuzení a doufám, že to bude dál jenom lepší," dodala.

Pro Zemanovou, dceru bývalého úspěšného sjezdaře Bohumíra Zemana, byl závod ve francouzském středisku prvním v sezoně. Před zimou léčila problémy s ploténkou v hrudní páteři. "Byla povyjetá z přetížení. Hodně jsem musela cvičit, závod jsem jela s pásem a jsem ráda, že to drží a velké skoky jsem zvládla," řekla.

Vrcholem sezony je mistrovství světa, které začne příští týden v rakouském Kreischbergu. Skikrosová kvalifikace je na pořadu 24. ledna a závod o den později. Pro účastnici olympiády v Soči to bude první šampionát. "Trať je tam parádní. A co by se mi líbilo? Tak třeba do desítky. Snad se to povede," přála si Zemanová.

Tomáš Kraus a Nikol Kučerová nepostoupili ze čtvrteční kvalifikace do vyřazovacích bojů. V sobotu se ve Val Thorens pojede další závod.

Závod SP v akrobatickém lyžování ve Val Thorens - skikros:

Muži: 1. Schauer (Něm.), 2. Chapuis (Fr.), 3. Rohrweck (Rak.), 4. Bohnacker (Něm.), ...36. Kraus (ČR) nepostoupil z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Zangerl (Rak.) a Schauer oba 140, 3. Chapuis 94.

Ženy: 1. Thompsonová, 2. Simmerlingová (obě Kan.), 3. Baronová (Fr.), 4. Holmlundová (Švéd.), ...11. Zemanová vyřazena ve čtvrtfinále, 26. Kučerová (obě ČR) nepostoupila z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Thompsonová 200, 2. Simmerlingová 160, 3. Baronová 100, ...18. Zemanová 24, 22. Kučerová 16.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy