Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Závod dvojic sdruženářů ovládli Lacroix a Lamy Chappuis

Val di Fiemme (Itálie) - Francouzi Sébastien Lacroix a Jason Lamy Chappuis vyhráli na mistrovství světa závod dvojic v severské kombinaci. Druzí skončili Rakušané Wilhelm Denifi a Bernhard Gruber. Bronz až v posledních metrech po souboji s Japoncem Aktio Watabem urval Němec Erik Frenzel. Němci přitom málem přišli o naději o medaili, když jen dvě kola před koncem spadnul Tino Eddleman. Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák a Pavel Churavý skončili na konečném osmém místě, do závodu po skocích vyráželi ze šesté pozice.

Jason Lamy Chappuis
zdroj: AP Photo autor: AP Photo_Armando Trovati

Trojnásobný vítěz světového poháru Lamy Chappuis se stal nejúspěšnějším sdruženářem šampionátu ve Val di Fiemme. Spolu se závodem na středním můstku a štafetou vybojoval tři zlata a k tomu stříbro ze závodu na velkém můstku.

Francouzům patřilo po skoku čtvrté místo, ale brzy dojeli vedoucí Němce. O medaile ještě bojovali Rakušané a Japonci. Rozhodující nástup předvedl v předposledním úseku Lacroix a Lamy Chappuis ve finále projel cílem s vlajkou v ruce.

Dvořák s Churavým zvládli slušně skokanskou část a před během, v němž každý ze závodníků absolvoval pětkrát 1,5 km, měli odstup 1:03 minuty na vedoucí Němce. Ve stopě ale postupně ztráceli, předjeli je Američani a po nich ještě Italové. Atak slovinského páru dokázali Češi odrazit.

"Počítal jsem, že pojedeme o sedmé místo, ale na víc asi nebylo," hodnotil osmé místo Dvořák na svazovém webu. "Nejel jsem dobře. Od druhého kola jsem sotva visel. Lituju toho, že jsem neměl víc sil, mohlo to být lepší," poznamenal Churavý.

Severská kombinace - dvojice (velký můstek, běh 2x7,5 km):

1. Lacroix, Lamy Chappuis (Fr.) 35:37,9, 2. Denifl, Gruber (Rak.) -16,6, 3. Edelmann, Frenzel (Něm.) -43,9, 4. Kato, A. Watabe (Jap.) -44,5, 5. Moan, Kokslien (Nor.) -1:03,3, 6. Fletcher, Demong (USA) -1:24,6, ... 8. Churavý, Dvořák (ČR) -1:55,7.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy