Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Závod družstev vyhráli čeští přemožitelé Rakušané

Schladming (Rakousko) - Čeští sjezdaři vypadli v závodu družstev ve finále světového poháru ve Schladmingu ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi Rakušany. Z českého týmu, který před dvěma lety senzačně v Ga-Pa soutěž vyhrál, dnes závodil jen Kryštof Krýzl. Mladé kvarteto s ním tvořili Filip Trejbal, Kateřina Pauláthová a Andrea Zemanová.

Kryštof Krýzl
zdroj: EPA

Češi v prvním kole paralelního slalomu narazili na Norsko a po remíze 2:2 postoupili mezi osmičku díky lepšímu celkovému času. Proti tradičně silné domácí reprezentaci se prosadil jen Krýzl, který porazil Marcela Mathise. Zemanová nestačila na Evu-Marii Bremovou, Pauláthová podlehla Michaele Kirchgasserové a Trejbal prohrál s Philippem Schörghoferem.

Rakušané následně vyřadili Američany a ve finále i Švýcary v poměru 3:1. Rozdělili si tak prémii 40 tisíc eur. Duel o bronz vyhráli Švédové nad týmem USA (3:1). Finálový program ve Schladmingu bude v sobotu pokračovat obřím slalomem mužů a slalomem žen.

Družstva - paralelní slalom:

1. Rakousko (Bremová, Kirchgasserová, Mathis, Schörghofer), 2. Švýcarsko, 3. Švédsko, 4. USA, 5. ČR (Zemanová, Pauláthová, Krýzl, Trejbal), Německo, Francie, Itálie, 9. Norsko.

Pořadí národů (muži+ženy):
1. Rakousko 12.929 b., 2. Itálie 6673, 3. Švýcarsko 6481, 4. USA 6159, 5. Francie 5768, 6. Německo 4035, ...15. ČR 304.

Je nám líto, video expirovalo.
Finále Světového poháru v alpském lyžování 2011/12 Rakousko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy