Následuje
Panorama

Záhrobská skončila v generálce na Vancouver devátá

Maribor (Slovinsko) - Šárka Záhrobská obsadila deváté místo v dnešním slalomu Světového poháru v Mariboru. Majitelka kompletní sady medailí z mistrovství světa nechyběla ani v sedmém závodě olympijské sezony v elitní desítce, umístění ve Slovinsku je ale zatím jejím nejhorším výsledkem v tomto ročníku. Z vítězství v posledním slalomu před olympiádou ve Vancouveru se radovala Rakušanka Kathrin Zettelová před domácí Tinou Mazeovou a Němkou Marií Rieschovou, která se díky tomu dostala do čela celkové klasifikace.

Záhrobská ztrácela po prvním kole na osmém místě 1,77 sekundy, více než sekundové manko na suverénně vedoucí Marlies Schildovou měly ale i další favoritky. Ve druhém kole však nejlepší česká lyžařka zajela až dvaadvacátý čas a ještě si o jedno místo pohoršila. Dosud nejméně bodů ze slalomu si Záhrobská připsala v prvním závodě sezony v Levi, kde skončila osmá. 

Schildová i přes velký náskok ve 2. kole riskovala a neprojela jednou z branek. Premiérové vítězství v sezoně tak spadlo do klína Zettelové.Podruhé v sezoně se na start postavila také Petra Zakouřilová, která při rekordním počtu 92 lyžařek obsadila se ztrátou 6,56 sekundy 65. místo. Do druhého kola nepostoupila překvapivě ani dosud vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová z USA, jež dosáhla až 46. času.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy