Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Záhrobská si v Kranjské Goře připsala druhý nejlepší výsledek sezony

Kranjska Gora (Slovinsko) – Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila šestnácté místo v dnešním slalomu světového poháru v Kranjské Goře a připsala si druhý nejlepší výsledek sezony. Ve Slovinsku skončila pět závodů trvající neporazitelnost Rakušanky Marlies Schildové, jež po chybě nedojela do cíle prvního kola. Vyhrála jiná rakouská lyžařka Michaela Kirchgasserová před Tanjou Poutiainenovou z Finska a Slovenkou Veronikou Zuzulovou.

Záhrobská v Krajnske Goře
zdroj: ISIFA

Záhrobská po prvním kole zaostávala za průběžně vedoucí Kirchgasserovou o 1,87 sekundy. V druhé jízdě mohla zaútočit na první desítku, ale už od prvního mezičasu ztrácela a její manko na vítězku nakonec přesáhlo čtyři sekundy. V této zimě nicméně byla Záhrobská lepší jen v prvním slalomu sezony v Aspenu, kde obsadila třinácté místo. Potom dvakrát nedokončila první kolo a jednou nepostoupila mezi třicítku. V minulém závodu v Záhřebu byla dvacátá.

V šestém slalomu sezony skončila vítězná série Schildové. Třicetiletá mistryně světa přišla o naděje už po několika brankách prvního kola, když se nevešla do takzvané vlásenky. Kritickou pasáž prý špatně odhadla. "Tím, že nahoře byly branky poměrně rovně postavené a já to tam projela přímo skvěle, byla jsem najednou tak rychlá, že jsem už nemohla nějak změnit směr. Tam se mi to předchozí všechno dobré vymstilo," uvedla Schildová.

I když po triumfech v Aspenu, Courchevelu, Flachau, Lienzu i Záhřebu nebodovala, v čele pořadí disciplíny má bezpečný náskok 163 bodů na Slovinku Tinu Mazeovou, jež na domácím svahu skončila čtvrtá.

Michaela Kirchgasserová
zdroj: ČTK/AP

Kirchgasserová triumfovala ve slalomu poprvé v kariéře a podruhé celkově. Dosud měla na kontě pouze pět let staré vítězství v obřím slalomu. "Jela jsem velmi dobře, nahoře jsem sice udělala chybu, dole už to ale bylo perfektní," prohlásila Kirchgasserová, jež vůbec poprvé startovala do druhého kola z prvního místa. "Vypracovala jsem si to a to mi dodalo energii a motivaci. A mám ráda, když je trať ledová, jako byla dnes, takže se na ní dá bojovat od startu do cíle. Je to skvělý pocit, neuvěřitelné, že jsem vyhrála po tak dlouhé době," radovala se.

První kolo dokončilo jen 47 lyžařek ze 73, ve stejném místě jako Schildová vypadla i obhájkyně velkého křišťálového glóbu Němka Maria Höflová-Rieschová. Mezi vyřazenými byla také Češka Michaela Smutná.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy