Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Záhrobská se cítí lépe a pochvaluje si přípravu v Argentině

Ushuaia (Argentina) - Slalomářka Šárka Záhrobská pomalu končí první velké soustředění na sněhu po operaci nezhoubného nádoru. Bývalá mistryně světa se poprvé připravuje na jižní polokouli v argentinském v středisku Ushuaia, kde se zaměřovala na slalom i obří slalom. Fyzicky se cítí každým týdnem lépe.

Šárka Záhrobská
zdroj: ISIFA

"Fyzicky se cítím velmi dobře. Ještě to není úplně stoprocentní, ale každý další týden po operaci je znát, že se cítím lépe," napsala Záhrobská před návratem do Česka, kam přiletí skoro po měsíci první říjnový týden.

Záhrobské objevili lékaři na začátku července nezhoubný nádor na podvěsku mozkovém, který jí ihned odstranili. Zdravotní stav bronzové olympijské medailistky z Vancouveru se rychle zlepšoval a lyžařka již od srpna trénuje.

Začátkem září odletěla s novým trenérem Klausem Mayrhoferem z Rakouska, servismanem Geraldem Stockerem a fyzioterapeutkou Lucií Slukovou do Argentiny, kde trénuje na sněhu jako většina konkurence. "Trénujeme samostatně i s ostatními týmy. Měli jsme společný trénink třeba s Nory (Svindal, Jansrud), s Francouzkami (Worleyová, Bariozová) nebo s Finy," uvedla Záhrobská.

Ve stejném poměru se Záhrobská zaměřuje na slalom a obří slalom. Důraz s trenérem kladou na časování oblouku, jeho správné provedení a linii. "A potom na dynamický a silový pohyb v průběhu jízdy. Od toho se odvíjí kondiční příprava, která ale byla letos velmi ovlivněna mými zdravotními problémy," uvedla.

Po návratu čeká Záhrobskou série kontrolních vyšetření, na základě kterých padne definitivní rozhodnutí lékařů, kdy bude připravena na ostrý start do sezony. Pokud vše půjde podle plánu, chtěla by zahájit sezonu už ve finském Levi 10. listopadu. "Chodím pravidelně na magnetickou rezonanci hlavy a krevní testy. Kontrolovat se musím hlavně sama a řídit se především podle vlastního pocitu a signálů, které od těla dostávám. Každý týden se cítím lépe," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy