Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Záhrobská předčila dravé slalomářky a vyhrála finále Evropského poháru

Lenggries (Německo) - Šárka Záhrobská vyhrála finálový slalom Evropského poháru. Bývalá slalomová mistryně světa a osmá žena z letošního šampionátu ve Schladmingu nenašla přemožitelku na svahu v německém Lenggriesu. Další česká slalomářka Martina Dubovská obsadila 27. místo.

Šárka Strachová
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

Záhrobská byla po první jízdě třetí, ale druhé kolo zvládla výborně. "Povedlo se mi," řekla po vítězství před dvojicí švédských jezdkyň. Druhá dojela o patnáct setin za českou jedničkou Charlotta Säfvenbergová a třetí Nathalie Eklundová.

"Evropský pohár jezdí mladé dravé závodnice, třeba tady výborné Švédky a vždy i pár holek ze světového poháru. Každé vítězství se počítá, ať jde o jakýkoli závod. Byl to krásný pocit, stát zase na nejvyšším stupni," těšilo Záhrobskou.

V Evropském poháru vyhrála Záhrobská slalom podruhé v kariéře. Poprvé to dokázala před devíti lety právě v Lenggriesu. Dvakrát se podle statistiky FIS radovala i z výhry v obřím slalomu, a to v roce 2005 v italském Passo Tonale.

Energie přibývá

Osmadvacetiletá Záhrobská, která loni v létě podstoupila operaci nezhoubného nádoru a měla metabolický rozvrat organismu, se letos obdivuhodně vrátila na svahy. Ve světovém poháru dokázala být osmá a stejně dojela i na MS.

"Jedeme na vlně a cítím se čím dál tím líp, cítím se výborně," pochvalovala si Záhrobská, svěřenkyně rakouského trenéra Klause Mayrhofera. "Na konci loňské a předloňské sezony už mi ubývala energie, byla jsem hodně unavená, ale teď mám pocit, že mi energie naopak přibývá," pochvalovala si Záhrobská.

Ofterschwangen i Špindlerův Mlýn

Z Lenggriesu se Záhrobská hned po závodu přesunula do Ofterschwangu, kde ji v neděli čeká slalom světového poháru. "Nastoupím ve výborné náladě, ale očekávání nemám žádná," řekla Záhrobská, kterou pak ještě čeká slalom finále SP.

V pořadí slalomu by se Záhrobská v listině FIS pro nasazování do závodů ráda do konce sezony vešla do losované patnáctky. "To by bylo skvělý a byl by to další splněný cíl, který jsem si na sezonu dala. Z toho bych byla nadšená, kdybych příští rok měla takovou skvělou výchozí pozici do závodů," řekla Záhrobská.

Čeští fanoušci by měli mít šanci vidět Záhrobskou letos po letech i na mistrovství republiky ve Špindlerově Mlýně. "Objevím se v kombinaci," prozradila.

Výsledky slalomu Evropského poháru ve sjezdovém lyžování

1. Záhrobská (ČR) 1:42,05 (50,71+51,34),

2. Säfvenbergová -0,15 (50,36+51,84),

3. Eklundová (obě Švéd.) -0,24 (50,60+51,69),

...27. Dubovská (ČR) -5,02 (54,52+52,55).

Konečné pořadí slalomu EP: 1. Azzolaová (It.) 464 b., 2. Säfvenbergová 421, 3. Fjällströmová (Švéd.) 396, ...16. Záhrobská 192, 77. Dubovská 7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy